Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak vypadá a co dnes dělá Alexandr Hemala, nejdéle sloužící český moderátor

Alexandr Hemala
Alexandr Hemala
Zdroj: Profimedia

Byl nejdéle sloužícím hlasatelem veřejnoprávní televize a jako poslední v roce 2005, kdy byla tato pozice zrušena, za sebou zaklapl dveře studia. Po té se dal na moderování a také si střihl i nějakou tu roličku v seriálu. U toho zůstal přes současný útok covidu dodnes a v době pokoronavirové míní ve své činnosti pokračovat. O kompak že je řeč? O Alexandru Hemalovi (68).

„Je, bohužel, pravda že tahle zdravotní patálie nás zasáhla, a to nemluvím jen o mě a mé rodině, ale prostě téměř o všech lidech na planetě. Já rozhodně nepropadám pesimismu, od přírody jsem dostal dárek dívat se na svět spíš s úsměvem a optimismem, než abych propadal depresi, takže věřím, že se to zlé přežene a zase bude dobře. A než ta chvíle přijde, tak vyřeším řadu restů z minulosti, budu se věnovat rodině a jako domácí kutil i zvelebování našeho příbytku,“ řekl nám na úvod Saša.

Že je opravdu čipera dokazuje skoro ve všech oblastech života, nejen oněch pracovních. Má tři děti dospěláky, které se činí a průběžně z něj dělají už mnohonásobného dědu. Donedávna si užíval radostí ze čtyř vnuků a dvou vnuček, před pár dny klub mrňat rozšířil o vnučku Žofinku.

„Je to opravdu radost, jsem šťastný dědek a mám o zábavu postaráno. Až se tenhle kompletní dětský klub u nás doma sejde, budu si připadat tak trochu, jako Sněhurák a sedm trpaslíků a hodně se na tu chvíli těším,“ s úsměvem přiznal.

Domácí kutil

Sašu Hemalu se nám podařilo zastihnout ve chvíli, kdy mu praskla v domě voda a spolu s instalatérem se snažili zamezit tomu, aby mu živel neproměnil obydlí v koupaliště.

Takto si mě vyfotil jeden z našich nejlepších fotografů Jakub Ludvík do svého kalendáře. Takto si mě vyfotil jeden z našich nejlepších fotografů Jakub Ludvík do svého kalendáře. Zdroj: Alexandr Hemala

„Jak bylo řečeno, jsem i domácí kutil, takže za asistence odborníka tuhle záležitost jistě hravě vyřešíme. Jinak se musím pochválit, že jsem třeba i zdatným malířem a natěračem. Tím druhým samozřejmě víc. Minulý týden jsem skvěle natřel plot u baráku, zametl si, a to doslova, před vlastním prahem, zvládám i vaření, pokud mě k němu manželka pustí a hravě si poradím i s mytím nádobí, kdy já a myčka dokážeme s talíři, hrnci a příbory zázraky. No, prostě jsem poklad i do domácnosti,“ přiznal bez mučení a naopak v dobrém rozmaru Hemala.

Ve zdravém těle zdravý duch

Nejen prací v těchto nehostinných dobách je ale člověk živ. Co relax a odpočinek?

„Ani na to nezapomínám, protože jak praví přísloví, ve zdravém těle, zdravý duch. Tělesná schránka potřebuje od každého něco, takže si občas zacvičím, jdu se volným tempem proběhnout případně vezmu naše psisko na procházku, tu popadnu činku, a když už je toho dost, tak zvolním a přečtu něco literatury, kouknu na televizi, projíždím staré resty a medituji nad tím, co, kde a jak budu zase dělat, až covida zlikvidujeme.“

Jistě jde o docela záživné aktivity, ovšem jednu moderátor zapomněl zmínit. Co ladné pohyby, tedy tanec, tomu dal vale? Je známo, že v roce 2010 udivoval v soutěži StarDance netušenými kreacemi a jistě by bylo na škodu, kdyby svůj um dále nepiloval.

„To je pravda. Letos slavím deset let od oné události. Ještě teď se tak trochu divím, kde se ve mně vzala ta odvaha pustit se do StarDance, ovšem nelituji. Byla to paráda a výborná zkušenost, ale musím přiznat, že kdyby přišla třeba nabídka zabaletit si v Labutím jezeru, asi bych jí odmítl. Teď spíše tancuji po kuchyni se smetákem v ruce, než abych tříbil figury,“ se smíchem dodal Saša Hemala a jelikož instalatér odborník potřeboval tu a tam něco podržet, sem tam pro něco doběhnout, rozloučil se s námi a s hasákem v ruce se připojil do pracovního procesu.

Hraji špatně ale rád - naposledy jsem se mihl v jednom z dílů seriálu Dáma a král - byl jsem jako nerudný senior po zásluze proklát pletací jehlicí. Když mě takto viděl Mirek Donutil, který hrál vyšetřovatele, pronesl, že takto jsem měl hlásit. Hraji špatně ale rád - naposledy jsem se mihl v jednom z dílů seriálu Dáma a král - byl jsem jako nerudný senior po zásluze proklát pletací jehlicí. Když mě takto viděl Mirek Donutil, který hrál vyšetřovatele, pronesl, že takto jsem měl hlásit. Zdroj: Alexandr Hemala

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU