Oblíbený moderátor Aleš Háma se po pandemii pořádně rozjel, není pořad, kde by se neobjevil nebo který by nemoderoval. Nyní jste ho mohli vídat po boku kolegy Ondřeje Sokola moderovat oblíbenou show Tvoje tvář má známý hlas. Herec sice dnes slaví padesáté narozeniny, ale šetřit se rozhodně nehodlá. Je přece v těch nejlepších letech!

Nejen, že hraje v několika muzikálech, objevil se v různých seriálech, ale dlouhá léta uváděl vědomostní soutěž Taxík, která se navždy vryla divákům do paměti. Pamětníci na něj mohou zavzpomínat ve Snídani s Novou, kterou moderoval s Hankou Šimkovou. Kromě hraní a moderování je Háma i muzikant. Založil skupinu Hamleti a dlouhá léta působí v rádiu Frekvence 1.

Každá práce ho naplňuje a těší

„Dělám toho spoustu, je na tom dobrá ta pestrost. To, že někdy je více divadla, někdy hraní s kapelou a jindy zase televize. Do každé té práce se díky tomu, jak se střídají, stále těším,“ prozradil v pořadu Limuzína s Mírou Hejdou.

Když ale přišel covid, Aleš si na rozdíl od kolegů nestěžoval a byl rád, že může ze svého pekelného tempa vystoupit a trochu odpočívat. I když to dlouho nevydržel a jezdil pomáhat bratrovi, který vyhořel, na stavbu.

"Trávil jsem hodně času s rodinou, mám upravenou zahradu, jako jsem nikdy předtím neměl, měl jsem čas chodit každý den pět kilometrů. Také navštěvuji bráchu na chalupě, o Vánocích totiž kvůli prskavce vyhořel, tak teď dodělává barák po rekonstrukci. Manželka mu ještě vtipně dala pod stromeček, aniž by samozřejmě cokoliv tušila, manažerskou příručku Jak nevyhořet,“ směje se sympaťák.

Splnil si velký cestovatelský sen

Před nástupem pandemie si Háma splnil svůj velký cestovatelský sen a spolu s manželkou si udělali expedici po Patagonii.

„Udělali jsme si s manželkou takový výlet, nebo spíše expedici ve dvou do Patagonie. Projeli jsme celé Chile. Už když jsme se vraceli, zastihly nás zprávy z Wu-chanu. V autobuse jsem pak během tříhodinové cesty pláněmi na letiště seděl vedle nastydlého indiána, který celou cestu kašlal a kýchal," vzpomínal Háma.

Související články