„Abych pravdu řekl, jednoduché to nebylo ani pro mne a moje nejbližší, když jsem, jak říkáte, shodil kštici. Musím přiznat, že první týden po odborném kadeřnickém zákroku na mé hlavě jsem se sám sebe při pohledu do zrcadla lekal (smích). Ovšem bylo potřeba změnit image, protože v chystaném novém seriálu Limity, který se bude natáčet, až do půlky srpna mi to předepisuje kvůli nejrůznějším akcím scénář. Ovšem teď už je to pohoda, zvykl jsem si i moje okolí a na léto je to docela příjemná a opravdu pro někoho i trochu tajemná změna,“ vysvětlil s úsměvem Aleš.

Dobrá, dobrá, jste tedy muž mnoha tváří, a když už jsme naťukli zmíněný seriál Limity, prozraďte, co dalšího Vás v dohledné době v herecké práci čeká a nemine?

„Tady na letní scéně Divadla Kalich budu v rámci Hvězdného léta pod žižkovskou věží vystupovat ve dvou představeních. Jinak bude probíhat ona realizace zmíněného seriálu Limity. Už mám něco za sebou a je to dost náročné. Pan režisér Zelenka mi dal hlavní roli, takže to momentálně je a i bude docela honička, na kterou se ovšem velice těším a s chutí si budu následující dny a týdny užívat,“ naznačil pár drobností z nedaleké budoucnosti herec a moderátor.

Sice se říká, že práce šlechtí člověka, ovšem je třeba také nechat mnohdy uondané tělo oddychovat a dopřát si i něco radovánek. Co nějaká dovolená, Aleši?

„No jasně, všechno bude. Oddych a relax chystám, přijdou na řadu ve druhé polovině srpna a bude to parádní hezká dovolená. A co se pod pojmem hezká dovolená skrývá? No, vyrazím s manželkou za kamarády na Aljašku a užiju si rybaření, raftaření, chci navštívit a také objevování místa z doby zlaté horečky a rozhodně bych se chtěl podívat až nahoru, za polární kruh,“ informoval nás Háma.

Ale, takže součástí bude i výprava za polární kruh, to znamená, že si budete muset přibalit i teplé prádlo. No a co to rybaření, je to novinka nebo Vaše oblíbená činnost?

„(smích)Tak opravdu si budu muset hodit do báglu něco teplejšího, protože noci tam jsou chladné. A to rybaření? Není to koníček, ale pořádný kůň a bezpochyby celoživotní. Upřesním to, funguje od léta roku 1979, kdy jsem chytil svého prvního okouna a od té doby jsem ztracenej a ryby a rybaření miluju. A tahle láska mi zůstane určitě na věky věků,“ dodal Aleš Háma.

Související články