Alena Vránová byla v mládí výjimečně nádherná žena a zájem o ni proto byl nejen na filmové scéně, ale také mezi muži.

Prvním manželem herečky byl básník Pavel Kohout, za kterého se provdala krátce před natáčením pohádky Pyšná princezna.

V té době byla Vránová studentkou DAMU a Kohoutovi řekla své ANO na jeho přání v den Stalinových narozenin.

Ačkoliv manželství bylo poměrně harmonické, během natáčení dnes již legendární pohádky se Alena bezhlavě zamilovala do svého kolegy Vladimíra Ráže, který hrál krále Miroslava.

Zamilovaný příběh a milostné scény se nakonec přenesly i do reálného života. „Zpočátku jsme sice hráli příběh Krasomily a Miroslava, ale pak naše vzájemné city vzplály a my jsme do té pohádky vložili kus opravdické lásky,“ zavzpomínala herečka pro Blesk.

Čerstvý novomanžel Kohout ale nemohl nevěru Vránové přenést přes srdce a rozhodl se, že se jí pomstí.

Kdo zradí v lásce, zradí i vlast

O své nevěrné ženě napsal divadelní hru která popisovala, že kdo je schopen zradit v lásce, snadno zradí i vlast.

Hra s názvem Dobrá píseň se hrála v divadlech po celé republice, což mělo za následek, že Aleně přestaly nějaký čas chodit pracovní nabídky.

„Lidé mě začali odsuzovat a filmaři se mě báli,“ svěřila se Vránová zmíněnému webu. Nakonec se ale její bývalý manžel znovu oženil a ona znovu dostala možnost vystupovat v oblastním divadle.

Ani manželství s Vladimírem Rážem ovšem nebylo ideální. Nakonec od Vránové odešel a potřetí se oženil, zatímco herečka už do svého života dalšího muže nepustila.

Alena s Vladimírem měli spolu dceru Markétu, která ale propadla bohužel propadla závislosti na alkoholu, což se jí nakonec stalo osudné.

I když jí nešťastná matka tehdy nabízela svá játra k transplantaci, Markéta je odmítla a zemřela o Vánocích 2013 na tzv. multiorgánové selhání.

Radost a útěchu našla ve vnučce Tereze Nyass, která je zpěvačkou ve skupině Yellow Sisters, a v jejích třech synech, tedy jejích pravnucích.

Jeden z nich jde dokonce ve stopách slavné prababičky a zahrál si v seriálu Krejzovi. Všichni tři se jinak věnují muzice.

Vránová sice letos oslaví již 92. narozeniny, tento věk by jí ovšem hádal málokdo.

Národem milovaná filmová princezna už dlouhé roky roky bydlí v projektu Rezidence Korunní na pražských Vinohradech.

Tam jí pravidelně donáší nákupy a čas od času chodí její zdravotní stav kontrolovat ošetřovatelka.

Související články