Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ztráta dcery i konec kariéry: S princeznami z českých pohádek se život nemazlil

Marie Kyselková
Marie Kyselková
Zdroj: Profimedia
Marie Kyselková

Získaly si srdce diváků, na televizních obrazovkách se pravidelně objevují každoročně během vánočních svátků a jejich tvář i jméno zná každý. Na první pohled by se mohlo zdát, že herečky, které ztvárnily princezny v nejznámějších českých pohádkách, si splnily sen, po kterém touží spousta dívek i žen. Ne vždy tomu tak ale bylo. 

Na stříbrném plátně se blýskaly v nádherných šatech, líbaly pohledné prince a po jejich boku nakonec žily šťastně až do smrti. Mimo film si malovaly zářivou budoucnost a doufaly, že se stanou hvězdami českého filmu. To se ale herečkám, které si zahrály princezny v dnes již kultovních pohádkách, leckdy tak docela nepodařilo. Jak se vyvíjely jejich životní osudy?

Z princezny vrátnou

Snímek Princezna se zlatou hvězdou patří k těm vůbec nejoblíbenějším pohádkám, které v Česku kdy vznikly. A to nejen díky milému příběhu, ale také pro Marii Kyselkovou, která si onu princeznu zahrála. Její tvář zná prakticky každý, už ale podstatně méně lidí ví, jak se její život po natočení pohádky změnil. Ač se to může zdát neuvěřitelné, Kyselková se žádné velké kariéry nedočkala. Objevila se jen v pár televizních filmech a nakonec se rozhodla naplno se věnovat svým dětem. V důchodovém věku si pak podle eXtra.cz přivydělávala jako vrátná na strahovských kolejích v Praze. Práce ji ale bavila a se studenty ráda na svou životní roli vzpomínala. Marie Kyselková zemřela v lednu 2019 v 83 letech. 

Ztráta jediné dcery

Podstatně zajímavější byla kariéra herečky Aleny Vránové, kterou vystřelila na vrchol její role princezny Krasomily v pohádce Pyšná princezna, o níž před lety pro Blesk řekla, že jí „změnila profesní i soukromý život”. Následně přecházela z role do role a její kariéra se opravdu rozjela na plné obrátky. Zatímco ale na poli práce sklízela velké úspěchy, v soukromí si jeden čas prošla peklem. V roce 2014 totiž zemřela její jediná dcera Markéta, kterou stála život závislost na alkoholu. Zanechala po sobě tři děti, a tak Vránové dělají radost alespoň její vnoučata. Alena Vránová se už několik let filmové tvorbě nevěnuje. Ve svých 90. letech se ale stále snaží být aktivní na divadelních prknech. 

Problémy s alkoholem

A velké kariéry se dočkala i herečka Milena Dvorská, která si v pohádce Byl jednou jeden král zahrála princeznu Marušku. Jenže její filmové úspěchy byly vykoupeny ztrátou dcery, kterou Dvorská podle Frekvence 1 svěřila svým rodičům právě proto, aby se mohla soustředit na práci. Toho později litovala a dcera jí velmi chyběla. S dcerou Lucií následně začala opět žít, ale jejich vztahy úplně ideální nebyly. Lucie v roce 1989 utekla do ciziny, kde se seznámila s manipulativním samozvaným mesiášem, který nejenže Lucii zakazoval styk s matkou, ale Dvorská nemohla vídat ani svá vnoučata. Stesk a smutek začala řešit alkoholem a prášky na spaní, což se jí v roce 2009 stalo osudným.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky