Alena Antalová: Kouzlo máme uvnitř srdce

Zajímá vás, co dělá po večerech krásná brněnská herečka a trojnásobná maminka Alena Antalová? Chůvu, která pravidelně okouzluje nejen děti, ale i jejich rodiče.

Setkání s takovou chůvou je velmi vzácné. Doposud se poštěstilo zájemcům pouze v šesti světových městech... Ale konec hádankám. Alena Antalová je hlavní hvězdou nového nastudování světoznámého muzikálu Mary Poppins, které pro hudební scénu Městského divadla Brno získal od britského producenta Camerona Macintoshe a studia Walt Disney režisér hry (a vedoucí muzikálové scény) Petr Gazdík spolu se svými kolegy. „Mám s Mary takovou dohodu,“ usmívá se Alena. „Já dělám všechno pro to, abych jí to nepokazila, a ona mi pomůže být Mary Poppins v tom osobním životě.“

Právě vychází nová Vlasta - nejoblíbenější týdeník pro ženy

V novém čísle najdete:

Vlasta

A ruku na srdce – potřebovala byste takovou kouzelnou pomoc?

Která maminka by ji občas nepotřebovala? (úsměv) Přece nejsme dokonalé a nezničitelné. Všem nám je jasné, že v silách každého libovolného dítěte je zdevastovat několik dospělých. (směje se) Někdy nám dojdou síly a spíš se podobáme slečnám Andrewsovým (přísná chůva z představení, protipól Mary, pozn. aut.) Úplně obyčejně už nemůžeme, je toho moc, a únava a spěch, a... tak dále. Všechno se sečte v jeden okamžik a snadno se pak může přihodit, že nereagujete tak, jak by ta nejlepší maminka reagovat měla. Samozřejmě se mi to stává, jako všem maminkám. Tuhle mi doma až vyhrkly slzy, ale když jsem viděla ty vyplašené obličejíky dětí kolem mě, rychle jsem si uvědomila: „Panebože, teď vidí to nejhorší, co můžou vidět, maminka brečí.“ Tak jsem je honem přitiskla k sobě a vymluvila se na smítko v oku.

Kam byste se letěla podívat, kdybyste měla možnost jako Mary otevřít paraplíčko a chytnout ten správný vítr?

Ježišmarjá. (usmívá se) Mě teď napadá tolik věcí... Podívat se na Brno shora je určitě hezké. Ráda bych letěla na návštěvu za babičkou, která nám umřela, aby mi mohla povyprávět, jak to teď s ní všechno je... A pravidelnou kouzelnou linku bych zavedla i mezi Brnem a Kanadou, když zrovna naši nejsou na pár dní tady, protože žijí tam. Jinak nevím – všechny ostatní vzácnosti mám kolem sebe.

Nejmenšímu Janíčkovi nejsou ani dva roky, a přesto jste po Hello Dolly, kterou jste nastudovala na jaře, vzala další náročný muzikál. Co rozhodlo? A jak se vám mezi těmito rolemi „přebíhá“?

Copak o to, hlava je pobrala obě, tam se musí vejít třeba deset rolí. Tohle mě neovlivňovalo. Hlavně jsem zvažovala, jestli na to má náš rodinný tým. Jestli to všichni zvládneme, protože bez podpory, kterou mám hlavně ve svém manželovi – větší než sama v sobě – bych to dělat nemohla. Tentokrát bylo hodně náročné už období zkoušek, protože Mary Poppins je představení, ve kterém do sebe musí přesně zapadnout neuvěřitelné množství různorodých věcí, zkoušelo se dlouho a pečlivě. Večerní zkoušky jsme měli už dva měsíce před premiérou, a to obvykle bývají až první předpremiérový týden.

Neměla jste trochu výčitky vůči dětem, že je „opouštíte“?

Vůči holčičkám ne, protože chodí spolu do školky a většina zkoušek probíhala dopoledne. Jen Janíčkovi jsem se trochu omlouvala a říkala mu, ať chvilku vydrží, že jen co dozkoušíme, budeme zase každý den dopoledne jen spolu a budeme jezdit šalinama. To ho totiž moc baví. (úsměv) A on se na mě tak díval, až jsem si s tím přestala lámat hlavu, protože vypadá, že věcem rozumí víc než já. Je to docela zvláštní – s ním mám pocit, že zvládneme všechno na světě od prvního okamžiku. S holčičkami jsme si vztah budovaly postupně, přestože bych je samozřejmě taky nikdy nedala za nic na světě. Nebyla jsem euforická matka, učila jsem se a zvykala si na mateřství za pochodu. Tedy spíš za letu... Navíc (usmívá se)... Dneska mám dvě hezká děvčátka, ale v porodnici byla docela škaredá miminka s očima jako čárečky. A přestože jsem je hned milovala, nelíbily se mi ani trošku. Na rozdíl od Janíčka. Dívali jsme se na sebe a připadalo mi, že se už známe celou věčnost.

Mary je tu pro vás

Představení Mary Poppins v lednu zahřeje dobrou náladou: 6., 7., 8. (v 15.00 i 19.30), 9., 11., 12., 13., 15. (v 15.00 i 19.30), 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22. (v 15.00 i 19.30), 23. (více informací na webových stránkách Městského divadla Brno).

Tip KAFE.cz

Celý rozhovor si můžete přečíst v aktuálním čísle časopisu Vlasta.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky