Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Herec Alec Baldwin zabil kameramanku, filmová rekvizita skutečně vystřelila

Herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku a zranil režiséra.
Herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku a zranil režiséra.
Zdroj: Profimedia
Herec Alec Baldwin zastřelil kameramanku a zranil režiséra.

Během natáčení nového westernu s názvem Rust došlo k obrovské tragédii. Populární herec Alec Baldwin, který ve filmu ztvárňuje ústřední postavu, totiž zastřelil hlavní kameramanku a postřelil režiséra snímku. Podle prvních zpráv šlo o nehodu. Zbraň použitá při natáčení neměla být nabitá. 

Mělo to být natáčení jako každé jiné, změnilo se ale v tu nejhorší noční můru. Při filmování akční scény pro nový snímek s titulem Rust s Alecem Baldwinem v hlavní roli se střílelo. Bohužel ne jen na oko. Zbraň, ze které Baldwin střílel a která měla sloužit jen jako filmová rekvizita, byla nabitá. Herec během střelby zasáhl dva členy štábu – hlavní kameramanku Halynu Hutchins a režiséra Joela Souza. Žena byla ihned transportována helikoptérou do nemocnice ve městě Albuquerque, kde ovšem zraněním podlehla. Režisér se nyní nachází v nemocnici v Santa Fe na jednotce intenzivní péče, kde mu byla poskytnuta první pomoc, a zotavuje se ze svého poranění. O incidentu informoval web Variety

Jen hloupá náhoda?

Produkční společnost, která za filmem stojí, zprávu o tragické události zveřejnila ve čtvrtek odpoledne. „Dnes došlo k nehodě v Novém Mexiku na place filmu Rust, která zahrnovala selhání rekvizity pistole s prázdnými náboji,” uvedla ve svém prohlášení společnost s tím, že jsou všichni, kdo se na filmu podílejí, zprávou naprosto zničeni. Produkce pochopitelně vznik filmu pozastavila. 

Prozatím nebyl nikdo zatčen ani obviněn. Detektivové budou nyní zkoumat možné příčiny a také zpovídat všechny svědky. Přestože sama produkční společnost označila incident za nehodu, úřad šerifa takové slovo nepoužil. Co přesně se na place odehrálo, by mělo přiblížit právě probíhající vyšetřování. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky