Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Baldwin je z tragédie zničený, s manželem a synem kameramanky si padl do náruče

Alec Baldwin
Alec Baldwin
Zdroj: Profimedia
Alec Baldwin

Matthew Hutchins prolomil hradbu mlčení a poprvé se vyjádřil k tragédii, která se odehrála během natáčení snímku Rust. Ze zbraně, která měla být pouhou rekvizitou, vyšla ostrá střela a zabila kameramanku Halynu Hutchins. I když se má za to, že nešlo o chybu Aleca Baldwina, herec je z tragédie zničený. Zároveň se snaží být oporou vdovci Matthewovi a osiřelému synovi zesnulé filmařky.

Když se Matthew Hutchins loučil se svojí manželkou, která odjížděla na natáčení snímku Rust, zřejmě ho ani ve snu nenapadlo, že ji už nikdy neuvidí. Minulý čtvrtek Baldwin vystřelil z pistole, která měla sloužilt jako rekvizita. Za zatím neznámých příčin ale byla nabitá ostrým nábojem, který zasáhl kameramanku Halynu a zranil režiséra snímku Joela Souzu.

Chybíš nám, Halyno

Dva dny po neštěstí Matthew Hutchins, poprvé zavzpomínal na zesnulou manželku. Na sociální síti sdílel několik rodinných fotografií, ke kterým připsal stručně: "Chybíš nám, Halyno!" Kameramanka, která pocházela z Ukrajiny, byla považována za vycházející hvězdu mezi hollywoodskými filmaři.

"Halyna nás všechny inspirovala svou vášní a vizí. Její odkaz je příliš smysluplný na to, aby se dal vyjádřit slovy," napsal Matthew na Twitter. "Naše ztráta je obrovská a žádáme média, aby respektovala soukromí rodiny, která drží smutek. Děkujeme všem za sdílení fotek a příběhů z jejího života," doplnil zdrcený manžel.

Alec Baldwin prožívá jedno z nejhorších období života. Při práci spoléhal na svoje asistenty, kteří fatálně selhali. "Neexistují žádná slova, která by mohla vyjádřit můj šok a smutek ohledně tragické nehody, která vzala život Halyny Hutchins, manželky, matky a naší hluboce obdivované kolegyně," svěřil se na Twitteru umělec. Ten se zároveň snaží být oporou Matthewovi a synovi Androsovi. Fotografové zachytili dojemné okamžiky, kdy se herec s oběma sešel a padl do náruče.

Syn přestal mluvit

Devítiletý syn Andros bere smrt maminky obzvlášť těžce. Podle Halynina tatínka, někdejšího kapitána sovětské jaderné ponorky z Ukrajiny, se vnuk po neštěstí stáhl do sebe. "Andros si byl se svou matkou neuvěřitelně blízký. Když mu řekli o její smrti, přestal mluvil," popsal Anatoly pro deník The Sun.

Zatím se zdá, že během natáčení filmu došlo k porušení bezpečnostních předpisů. "Podle našich pravidel by se na plac nikdy neměla dostat ostrá munice. Pokud jste navíc v dosahu rány, nikdy byste neměli stát v přímé linii, měli byste mít ochranné pomůcky, být za plexisklem. Dalším pravidlem je, že herec má právo zkontrolovat zbraň, než z ní vystřelí," okomentoval nešťastnou událost pro Daily Mail Zachary Knight, který je členem odborové asociace.

Dojemný příspěvek, který sdílel manžel zastřelené kameramanky Matthew. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky