Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Alanis Morissette: Nejúspěšnější dívka s kytarou

Zdroj:

Průkopnice sebevědomého písničkářství, která prošlapala cestu Avril Lavigne, Pink nebo u nás Anetě Langerové. Alanis Morissette (38), Kanaďanka ověnčená cenami Grammy.

Nepotřebuje efekty, její síla je v hlasu, melodii a hlavně textech. Používá je jako niterné výpovědi o slizkých obchodních partnerech, manipulativních milencích a vlastních pochybách, zpívá o tom, co ji štve, těší, mrzí. I z rozchodu po dlouholetém vztahu se vyzpívala.

Obrázek dívky s kytarou ale není takový, jaký znají tuzemští folkaři. Alanis je světová hvězda se vším všudy, což může potvrdit produkce jejího pražského koncertu v roce 2008: zpěvačka si přála do šatny v Česku téměř nesehnatelný druh tequily, luxusní švýcarské sýry, speciálně upravené plátky kuřecích prsou a mandle v čokoládě.

„Pochopila jsem, že Američan mi nemůže rozumět tak jako krajan, s nímž mám stejné kořeny, kulturu a smysl pro humor.“ Bohužel láska vyprchala a bouřlivý rozchod zpěvačce posloužil jako skvělý materiál k poslední desce.

Nejsem nemocná!

V roce 2009 čelila podezření, že se opět potýká s poruchou příjmu potravy, protože byla nepřirozeně vychrtlá. Recidivu však popřela. „Můj vztah s jídlem a tukem je napjatý, ale do nemoci jsem nespadla. Často se setkávám s tím, že lidé užívají jídlo, aby zahnali strach, úzkost, zklamání či samotu, to já nepotřebuju,“ prohlásila.

Jako by své vysvětlení chtěla prokázat, provdala se za rapera Maria Treadwaye, řečeného MC Souley. Na Boží hod 2010 se jim narodil syn Ever. Letos před prázdninami se v mediální bouři o vhodné délce kojení přidala na stranu dlouhodobě kojících matek.

„Nemíním syna vyhazovat ze své postele, pokud bude vyžadovat moji blízkost. Kojím a budu kojit, dokud syn nebude chtít skončit a neodstaví se sám. Myslím, že to dítěti prospívá, jednou bude potřebovat mnohem méně terapeutů,“ tvrdí muzikantka.

Poslední desku vydala v roce 2008. Kdy se fanoušci dočkají nové? „Každé album vnímám jako momentální otisk své duše. Uvidíme,“ usmívá se tajnosnubně.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky