Delon se proslavil hlavními rolemi ve filmech Gepard, Dva muži ve městě či Borsalino. V roce 2019 převzal na festivalu v Cannes Zlatou palmu za celoživotní dílo. Na úspěšný pracovní život v soukromí nenavázal. Užíval si milostných eskapád a měl dokonce i nemanželské dítě.

Milovník žen

Ženy si se slavným hercem užily své. Jeho první výraznou láskou byla Francine Canovas. S Alainem se seznámila, když pracovala jako barmanka v Marseille. Říkalo se, že v podniku neroznášela jen drinky. Údajně pracovala jako společnice.

Tato pikantní a neověřená informace má ovšem pokračování. Údajně měl Alain Delon zaplatit vysokou sumu, aby ji dostal ze spárů mafiánských zaměstnavatelů a mohla s ním odjet z Paříže.

Ani hrdinský akt Delona nezaručil páru šťastný život. Po pěti letech se zamiloval do ženy svého života Mireille Darc. Po jejím boku vydržel dlouhých patnáct let. Mezitím ovšem stihl zlomit srdce populární herečce Romy Schneider. S hvězdou rakouských filmů se po letech rozešel bez udání důvodu dopisem. Romy se kvůli nešťastné lásce k Delonovi pokusila o sebevraždu.

Láska na jednu noc

Šarmantní herec si prožil velmi zvláštní románek se zpěvačkou Nico. Dvojice se údajně viděla jen jednou. Z jejich lásky na jednu noc se narodil syn Ari. Delon otcovství ovšem nikdy nepřiznal.

Chlapce nechtěla vychovávat ani samotná biologická matka Nico. Ariho si následně adoptovala jeho babička, matka Alaina Delona.

Ari Boulogne zemřel minulý rok ve věku šedesáti let. Za svůj život se hned několikrát léčil ze závislostí na drogách.

Nešťastné výroky

Pověstí Delona otřáslo hned několik výroků, které prohlásil na adresu žen. V roce 2019 byl dokonce označen americkou organizací Woman and Hollywood za rasistu, homofoba a misogyna.

Veřejnost nejvíce šokoval ve chvíli, kdy přiznal, že uhodil ženu. „Řekl jsem, že jsem uhodil ženu? Ano. Ale měl jsem dodat, že sám jsem od žen dostal víc facek, než kolik jsem jich rozdal. Zato jsem nikdy v životě žádnou ženu neobtěžoval. Naopak jsem jimi sám byl obtěžován, a to dost,“ prozradil pro francouzský nedělník Le Journal du dimanche.

Smutný konec svůdníka

Osmaosmdesátiletý Delon je na tom zdravotně velmi špatně. Hereckou legendu má dokonce týrat jeho současná partnerka. Podle jeho dětí žena dohlíží na telefonní hovory a soukromé zprávy herce. Mimo to místo něj i odpovídá a čte mu poštu. Do jeho rezidence v Douchy dokonce zamezila přístup dětem.

Situace zašla až tak daleko, že děti na partnerku svého otce podaly stížnost a najaly si advokátku.

Francouzský herec před čtyřmi lety prodělal kardiovaskulární příhodu s lehkým krvácením do mozku a od té doby se jeho zdraví stále zhoršuje.

Zdroje: Le Journal du dimanche, The Mirror, The Sun

Související články