Agáta Hanychová s Jaromírem Soukupem vedou už od rozchodu spory ohledně jejich společné dcery Rozárky.

Trojnásobná maminka by ráda holčičku měla ve výhradní péči, mediální magnát ale usiluje o pravidelný styk s dcerou.

Soud nejprve rozhodl v předběžném opatřením, že Hanychová musí Soukupovi Rózu předávat otci třikrát týdně a každý druhý víkend v měsíci. Rozhodnutí mělo platit až do vynesení konečného rozsudku o rozdělení péče, jelikož se ale oba rodiče odvolali, došlo k dalšímu přezkoumání věci.

Odvolání podal Soukup i Hanychová

Proti předběžnému rozsudku ihned podala odvolání nejprve Agáta Hanychová a následně i Jaromír Soukup, který žádá o střídavou či plnou péči o svou dceru.

Z tohoto důvodu nakonec odvolací soud zrušil předběžné opatření a vrátil ho soudu v Praze 6 k opětovnému projednání.

Nyní tedy nemá trojnásobná maminka zákonem dané dny, kdy musí otci holčičku předávat, Soukup si ale podle advokáta může styk s malou Rózou vynutit i pomocí policie.

"Ze zákona vychází, že se musí starat oba rodiče! Když není rozhodnutí soudu, platí zákon. V případě, že se bude cítit jeden druhým znevýhodněn, musí přivolat policii a opětovně se obrátit na soud," vysvětlil Blesku advokát Jan Černý.

"Pokud nejsou v souladu se domluvit, nastává prostor si škodit. Běžně padají nejrůznější trestní oznámení. Přimlouvám se za urychlené opětovné vydání s ohledem, aby dítě netrpělo. Ta doba, kdy dítě získávala do péče matka, je dávno pryč," doplnil JUDr. Černý. Nyní tedy záleží hlavně na tom, zda se nakonec Soukup s Hanychovou domluví, v opačném případě se kauza může táhnout další měsíce i roky...

Soukup i Hanychová chtějí dceru do své výhradní péče

Související články