Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hanychová o rozvodu: Na psychoterapii jsem nechodila, neměla bych na to peníze

Agáta Hanychová
Agáta Hanychová
Zdroj: Profimedia

Nedávno se z Agáty Prachařové stala zase Hanychová. Po ročním procesu se konečně rozvedla s Jakubem Prachařem. Nepopírá, že to bylo těžké. Pomoc psychologa ale nevyužila. Dle svých slov to nepotřebovala a neměla by na to ani peníze.

Agáta Hanychová je zase svobodná a bez partnera. Po odchodu od Prachaře měla minimálně tři vztahy, ale pořád jí nic nevychází. Nyní se chce věnovat jen a jen dětem. V životě je totiž hlavně mámou syna Kryšpína a dcery Mii.

Rozvod jí prý pomohl mít ráda samu sebe. „Člověk si řekne, že se v životě může spoléhat vždy jen sám na sebe a že je to nejlepší řešení. Vážit si sám sebe, dbát o sebe, protože přeci jen jsem maminka dvou dětí a chci tu pro ně být co nejvíc. Tudíž se nechci přepínat a chci si vážit každé vteřiny, kdy jsem zdravá a spokojená,“ tvrdí Hanychová.

Agáta Hanychová Agáta Hanychová Zdroj: Profimedia

S Prachařem už jí to dlouho neklapalo. Od několika podezření na její nevěru to s nimi šlo z kopce. Manželství nezachránila ani dcera Mia. Jako rozvedená se Hanychová cítí dobře.

„Je správné, že rozvod probíhá tak, jak probíhá, že se nemůžete rozvést během jednoho dne. Je to etapa vašeho života, která trvá – jako u mě – třeba rok. Takže člověk má možnost se s tou myšlenkou sžívat, za což jsem byla ráda,“ podotýká. S Prachařem spolu normálně komunikovali a nedělali si naschvály. Jsou to přeci jen dospělí lidé.

Agáta Prachařová Hanychová a Jakub Prachař Agáta Prachařová Hanychová a Jakub Prachař Zdroj: profimedia

Byť teď pociťuje životní pohodu, vždy tomu tak nebylo. Nějakou dobu si myslela, že to nezvládne a bylo to pro ni všechno velmi bolestivé. Zvládla to ale sama a psychologa nevyhledala.

„Nejsem úplně typ na to, abych chodila na psychoterapii. Nemám na to čas, a asi bych na to neměla ani peníze, takže jsem si poradila sama. Samozřejmě že takováto proměna není ze dne na den, trvalo to nějaký čas, ale přesně to nedokážu určit,“ prozrazuje Agáta Blesku.

Agáta Hanychová Prachařová Agáta Hanychová Prachařová Zdroj: profimedia

Jelikož se vyrovnala sama se sebou, může teď radit ženám, jak na to. V zásobě má nesčetně rad a směle je říká nahlas. Vyčtené je má zejména z odborných publikací, do kterých se po rozvodu vrhla a které jí pomohly.

„Důležité je nesnažit se s partnerem hádat a vracet se k němu, nepsat mu lítostivé zprávy. Každá žena bude mít stavy smutku, ale řešením je vymazat dotyčného z hlavy. Načetla jsem si k tomu spoustu knížek a byla tam i rada, aby si žena představila, že je partner mrtvý,“ popisuje podle čeho se řídila.

Jakub Prachař Agáta Hanychová Jakub Prachař Agáta Hanychová Zdroj: Profimedia

Za rozvod je jistě rád i Prachař, který se ale do médií vyjadřuje nerad. „Šťastnější výraz bych těžko hledal. Štěstí je krásná věc,“ napsal herec na Instagram ke snímku se svým advokátem a tím dal najevo, co si o tom myslí. Víc říkat nemusel.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky