Brunetka proslulá svou ostře prořízlou pusou má na kontě již poměrně dost skandálů, a to zvlášť ze svých mladších let, kdy extravagantní chování a drobné průšvihy patřily k její image. Poslední exces si však za rámeček nedá, a tak není nic divného na tom, že se jím původně neplánovala chlubit. 

Bulvární média ovšem i tak zjistila, že v srpnu roku 2022 spáchala Agáta Hanychová dopravní přestupek, který ovšem nečekaně vyústil v to, že na půl roku přišla o řidičák. 

Na Praze 6, kde Hanychová žije, ji totiž krátce před šestou hodinou večer zastavila policejní hlídka poté, co nedopatřením nedala znamení o změně směru jízdy ve chvíli, kdy sjížděla z kruhového objezdu. Při rutinní kontrole jí dal policista “dýchnout”, což se ukázalo být kamenem úrazu. 

Řídila, zatímco měla upito

Modelka totiž nadýchala 0,81 promile a při opakování zkoušky 0,76 promile. Jak uvádí úřední dokument, jehož úryvky zveřejnil server Expres.cz. Že k události došlo, sice Agáta Hanychová nepopírá, nicméně tvrdila, že došlo k pochybení ze strany policie. 

“Bylo to vyhodnoceno jako pochybení policie. Měli vadný přístroj, jela jsem pak okamžitě na krev a tam jsem měla nulu. U jednání jsem nebyla, zastupoval mě právník. Byla z toho i nějaká prozkoumávací zpráva, složitě se to řešilo,” pokusila se prostřednictvím deníku Blesk.cz hájit. 

Z výše zmíněného dokumentu nicméně vyplývá něco jiného. “Po zohlednění maximální dovolené chyby analyzátoru a expertně stanovené nejistoty dle přepočtové tabulky Metodiky měření alkoholu v dechu Českého metrologického institutu, nejnižší z uvedených hodnot odpovídá hladině minimálně 0,57 g/kg alkoholu v krvi,” stojí v něm černé na bílém.

Jaromír Soukup vše nechtěně prozradil

Redakce deníku Blesk se na incident dotázala bývalého partnera Agáty Hanychové, mediálního magnáta Jaromíra Soukupa. Ten se jí nejspíš snažil pomoci, proto ochotně potvrdil, že na krevních testech skutečně byla. Nevědomky ji ale usvědčil ze lži. 

“Ano, tam jsem ji vezl, pamatuji si, že jsme tam jeli pozdě večer a paní Hanychová si nechala udělat kontrolní odběr. Nezlobte se, ale dál se k tomu vyjadřovat nebudu,” sdělil Jaromír Soukup. 

Tím však jen poukázal na to, že modelka skutečně nejela na kontrolní odběr okamžitě, ale podrobila se mu až před půlnocí, jak vyplývá z dokumentu, který má k dispozici Expres.cz - tedy po téměř šesti hodinách od zadržení. 

Agáta Hanychová byla za svůj prohřešek potrestána půlročním zákazem řízení. V tomto kontextu najednou dává smysl, proč ji na podzim roku 2022 autem pokaždé vozil její tehdejší asistent Pepíno. 

Popíjela v jiném stavu

Pikantní je na celé záležitosti také další věc. V době, kdy k incidentu došlo, totiž byla influencerka již těhotná a o svém požehnaném stavu věděla. Redakce deníku Blesk.cz totiž již v tu dobu věděla, že s Jaromírem Soukupem čekají rodinu. Po domluvě s ní ale informaci nezveřejnila, protože si Hanychová přála počkat na výsledky všech lékařských vyšetření.

Nejen tedy, že za volant sedla pod vlivem alkoholu, což samo o sobě není vůbec zodpovědné, ale navíc popíjela v době těhotenství. Lékaři se přitom vesměs shodují, že to není vůbec vhodné.

Související články