S otcem své starší dcery Mii, hercem Jakubem Prachařem, už Agáta Hanychová nežije řadu let. Dvojice spolu nicméně vychází v rámci možností dobře, a tak dlouhou dobu nebylo nic, o čem by se spolu museli soudit. 

V poslední době se ale mezi nimi objevilo téma, na kterém se nedokáží shodnout, a tak se obrátili na advokáty a soud. Jedná se o přítomnost malé Mii ve vysílání na sociálních sítích její maminky. 

Zatímco otci dívky se takové aktivity vůbec nezamlouvají, její maminka to vidí zcela opačně. Vzhledem k tomu, že velká část jejího publika jsou právě maminky malých dětí, na které se svým obsahem cílí, takové omezení se jí vůbec nehodí. Kromě toho malá Mia sama se natáčení účastní moc ráda. 

U soudu vládla přátelská atmosféra

V úterý ráno se tak bývalí manželé sešli v soudní síni. Kromě tématu sociálních sítí se přitom projednávala také drobná úprava střídavé péče, v rámci které dvojice dceru doposud vychovávala. 

“My máme nařízenou střídavou péči již delší dobu, teď se jen budeme střídat po týdnu. Je to jenom kosmetická změna nastavení,“ vysvětlila bývalá modelka pro redakci Extra.cz.

Agáta Hanychová se v každém případě domnívá, že nebude již dlouho trvat, než se s Jakubem Prachařem dopracují ke shodě. “S Jakubem jsme se potkali dole u výtahů a jeli jsme spolu i výtahem. Máme spolu velmi korektní vztah, protože nám oběma záleží na dobru naší dcery, která je pro nás oba vším. Proto se respektujeme a snažíme se ve všem vyjít vstříc,” vysvětlila svůj postoj k situaci. 

S Jakubem se dokážeme domluvit

Soud byl nakonec ještě jednou odročen, a to z toho důvodu, aby rodiče roztomilé blonďaté dívenky měli šanci se spolu domluvit mimo soudní síň. To je ostatně podle slavné brunetky pravděpodobné.

“Myslím si, že se s Jakubem dokážeme na všem domluvit. Opravdu nám oběma jde o dobro Mii. Tohle je důkaz toho, že já se chci s tatínky svých dětí vždy domluvit, protože blaho mých dětí je pro mě nejdůležitější,” dodala na vysvětlenou. 

Komunikace se Soukupem drhne

V brzké době ji nicméně čeká také soud s Jaromírem Soukupem, se kterým se rozešla loni v létě. Bývalí partneři spolu vychovávají malou dceru Rozárku a bohužel v tomto případě je smírčí řešení zatím jen málo pravděpodobné. 

Komunikace někdejšího páru totiž v tuto chvíli velmi vázne. Nemohou se dohodnout na tom, jak se budou v péči o nyní desetiměsíční dítě střídat, ani na zveřejňování snímků holčičky na sociálních sítích. 

Až dosud měl soudem Jaromír Soukup k dispozici tolik času s dcerou, že s ní prakticky byl častěji, než její matka. To se ovšem Agátě Hanychové i vzhledem k věku dítěte zdálo na pováženou, a tak se na právní aparát obrátila znovu. 

Více času s Rozárkou získala matka

“Paní Hanychová podala odvolání proti rozhodnutí prvoinstančního soudu a nadřízený soud s ohledem na věk a zájmy dítěte styk s otcem upravil. Soud to změnil tak, že nyní má tatínek malou v péči úterky, čtvrtky a jeden víkend za čtrnáct dní. Zbytek má matka,” uvedl zdroj webu Extra.cz.

Střídavá péče doteď rodině Agáty Hanychové poměrně dost komplikovala život. Kvůli předběžnému opatření pro ni například nebylo možné odjet na dovolenou, protože předání Rozárky mezi rodiči probíhalo tak často, že netrávila ani s jedním rodičem delší čas pohromadě. 

“S ním se nedá na ničem domluvit. Blokuje mi vše, kam chci Rozárku vzít. Vánoce, teď jarní prázdniny...A každé předběžné opatření mě u právníka stojí třicet, čtyřicet tisíc,” posteskla si influencerka v médiích. 

Kvůli střídavce zasahovala policie

Tento spor nedávno vygradoval v situaci, kdy Agáta Hanychová vyrazila se staršími dětmi na slíbenou dovolenou, avšak Rozárku ze zmíněných důvodů nemohla vzít s sebou. Nechala ji proto v péči babičky - své matky Veroniky Žilkové. To se ovšem nelíbilo otci dítěte, který tvrdil, že nedostal informace o pobytu své dcery. 

Z toho důvodu se obrátil na policii, která nic netušící Veroniku Žilkovou a Rozárku překvapila u večeře. Jeho bývalá partnerka ovšem neměla vůbec pochopení a sdělila veřejnosti, že s ní Jaromír Soukup vůbec nekomunikoval a místo toho, aby své dotazy směřoval na ni, kontaktoval rovnou muže zákona. “Ani jednou nezavolal, čekám na poslání výpisů hovorů. Ubližuje Rozárce a všem,” sdělila. 

Podle zdroje webu Extra.cz má Soukupovo vyhrocené chování co do činění s výsledkem posledního soudu. “Proč Jaromír Soukup v poslední době zuří a posílá na matku svého dítěte i policisty? Je očividně zoufalý z toho, jak se mu vedlo u soudu. Doteď měl malou v pondělí, ve středu, v pátek a jeden den o víkendu, měl tedy nebývalé čtyři dny v týdnu. Víc než matka,” uvedl informátor, který si nepřál být jmenován.

Ať už je pravda jakákoli, jisté je, že tento spor dvou lidí, kteří se kdysi měli rádi, ještě není zdaleka u konce a je velmi pravděpodobné, že bude i nadále gradovat. Chystaný soud, který by měl vše definitivně rozhodnout, by tak dvojici konečně mohl přinést úlevu.

Související články