Soud schválil zahájení insolvenčního řízení s firmou Médea patřící pod Médea Group, jehož majitelem je Jaromír Soukup. Podle návrhu dluží věřitelům majitel TV Barrandov částku 3,5 milionu korun, kterou by měl ihned splatit.

Podle zjištění Seznam Zpráv Městský soud v Praze minulý pátek zahájil s firmou Soukupa insolvenční řízení. "Soud touto vyhláškou oznamuje, že dne 17. února 2023 bylo zahájeno insolvenční řízení a dne 21. února 2023 byla tato vyhláška zveřejněna v insolvenčním rejstříku. Soud vyzývá věřitele dlužníka, kteří chtějí své pohledávky uplatnit v insolvenčním řízení, aby podali u zdejšího soudu přihlášku své pohledávky ve lhůtě do rozhodnutí soudu o úpadku," stojí v soudní vyhlášce.

Z dostupných dokumentů vyplývá, že za návrhem stojí tři věřitelé, respektive firmy, kterým má společnost majitele Tv Barrandov dlužit peníze. Konkrétně jde o prodejce reklamy CineXpres, společnost Cinema City Czech a společnost Knowlimits Group. Cinema City požaduje téměř dva miliony korun, firma CineXpress bezmála devětset tisíc a společnost Knowlimits 642 tisíc korun. Ke všemu nejde o první insolvenční řízení, kterému miliardářova Médea čelí.

Neochota platit za služby

Již před dvěma lety zahájil soud insolvenční řízení se společností Médea. Tehdy to bylo na návrh společnosti Lipian Tradem, v dubnu téhož roku ale soud návrh zamítl.

Médea je součástí firem Jaromíra Soukupa, ke kterým na mediálním trhu patří i vydavatelství Empresa Media a provozovatel televizního vysílání TV Barrandov a dohromady tvoří skupinu Médea Group. Podle miliardáře ale žádné peníze nikomu nedluží a návrh považuje za nekalou soutěž ze strany konkurence. "Samozřejmě jde o čistě šikanózní návrh. Knowlimits je naše konkurence, se kterou vedeme řadu soudních sporů. Předpokládám, že návrh bude zamítnut," vyjádřil se Soukup pro seznamzpravy.cz.

S tím ale zásadně nesouhlasí zástupce firmy Knowlimits Martin Černý. "Nevíme, co je šikanózního na tom chtít uhradit faktury řadu měsíců po splatnosti. Současná situace je důsledkem neochoty Médey platit za služby, které si pro své klienty objednala. V kontextu s tím bychom rádi sdělili, že Jaromír Soukup nám prostřednictvím svých dalších společností dluží řádově více, než je předmět tohoto insolvenčního řízení s Médeou," napsal Černý stejnému webu.

Skandál s nezaplacenými penězi je jistě to poslední, co Soukup teď potřebuje. Zanedlouho mu má jeho partnerka Agáta Hanychová porodit dítě, a tak se ze šlamastiky bude muset mediální magnát rychle dostat. Je totiž více než jasné, že matka jeho dalšího dítěte jistě z podobných situací musí být rozhozená.

Jaromír Soukup je přesvědčený, že soud insolvenci zamítne

Související články