Adele Laurie Blue Adkins, známá jako Adele, se stala díky svému talentu celebritou doslova přes noc. V roce 2008 převzala cenu BRIT Awards v kategorii Cena kritiků, která je udílená umělcům, kteří v té době ještě nevydali album.

Její debutová deska nazvaná 19 vyšla v lednu 2008 a dostala se ihned na první místo prodejního žebříčku ve Velké Británii. Druhé album bylo ještě úspěšnější. "21" se stalo nejprodávanějším albem tohoto století a prestižní hudební magazín Billboard jej označil za nejlepší album všech dob. Celosvětové vydání proběhlo 19. ledna 2011.

Z této desky vyšel také singl Rolling in the Deep. O rok později hvězda přednesla svou píseň Skyfall, za kterou obdržela Zlatý glóbus a Oscara. Alba její diskografie se navíc na prvním místě nejprodávanějších desek udržely nejdéle v historii. Adele v tomto překonala Rolling Stones i Madonnu.

Adele s každým hitem trhá rekordy

Po tříleté pauze se v roce 2015 vrátila Adele se svým třetím studiovým albem 25, které ji ihned dostalo zpět na vrchol hudebního průmyslu. Píseň Hello okamžitě obsadila první místa hudebních žebříčků a na YouTube dosáhla za pouhé 3 měsíce miliardy zhlédnutí.

Videoklip ke skladbě také drží rekord v největším počtu zhlédnutí na YouTube v prvních 24 hodinách od zveřejnění – 27,7 milionů. Ten ale pokořil její nový hit Easy on Me, a to už za necelých sedmnáct hodin po světové premiéře. Hvězda v něm zpívá o svém nevydařeném vztahu, který skončil rozvodem.

Adele si před tímto singlem dala od hudby pauzu na dlouhých šest let a vrátila se nejen s novými skladbami, ale také jako vyměněná žena.

Zpěvačka odjakživa bojovala s váhovými výkyvy

Zpěvačka po rozvodu rozkvetla

Adele odjakživa bojovala s kilogramy navíc, po rozvodu s otcem svého syna, ředitelem charitativní organizace Drop4Drop Simonem Koneckim, ale zcela změnila svůj život od základů. V roce 2019 oznámila, že vztah s Koneckim je u konce a později zažádala o rozvod.

Zpěvačka se poté dala na zdravou životosprávu a cvičení a dnes by postavou mohla konkurovat profesionálním modelkám. Adele také změnila barvu vlasů a je z ní blondýna, což jí přidalo na sex-appealu.

Zda motivací byla touha najít nového partnera nebo už hvězdu přestala bavit kritika její nadváhy, nikdo neví. Spekuluje se ale o tom, že kvůli zhubnutí podstoupila chirurgické podvázání žaludku. Ať už svých cílů dosáhla Adele jakkoliv, vypadá skutečně skvěle. Ostatně, přesvědčte se sami v naší galerii.

Adele se za poslední dva roky změnila k nepoznání

Související články