Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Adéla Gondíková: Stojím nohama pevně na zemi

Adéla Gondíková: Stojím nohama pevně na zemi
Adéla Gondíková: Stojím nohama pevně na zemi
Zdroj: Lucie Vítková, Ivan Kahún

Herečka a moderátorka Adéla Gondíková už několik let neposkytla interview o svém soukromí. V případě Story udělala výjimku.

ADÉLA GONDÍKOVÁ (37) se rozhodla až po naléhavé SMS zprávě: „Jedenáct hereček z deseti by za rozhovor se mnou na téma Světáků dalo v plen svou nevinnost i PIN bankovního konta, jen vy stále odoláváte…“ Adéla má smysl pro humor. Kladla si jedinou podmínku. Nebudeme si povídat o vztazích. Tuto prosbu jsme se pokusili dodržet i porušit zároveň, asi jako nahá oblečená královna Koloběžka.

Adéla a Dalibor Gondíkovi

V seriálu Ordinace v růžové zahradě jste asistentkou ředitele nemocnice Viktora Hofmana. Předpokládám, že vás bude svádět. Mohla byste mít v životě vztah s mužem o generaci starším?
Nad tím jsem opravdu nepřemýšlela. Zatím inklinuju k mladším. Nevybírám si je programově. O generaci starší je můj tatínek, se kterým mám krásný vztah. Nedovedu si však představit, že bych chodila s jeho vrstevníky. Člověk ale nikdy nemá říkat nikdy. Zítra můžu potkat pána, který mě uhrane a odveze i s dcerou do Portugalska. Budu žít na Madeiře a budu šťastná.

Sledovala jste Ordinaci i v době, kdy jste v ní nehrála? Anebo jste se v ději ztratila?
Moc ne. Já usínám i u filmů, které sleduju na DVD. Nakonec se na ně dívám po kouskách jako na seriál. U čeho ale určitě neusnu, jsou katastrofické pořady o haváriích letadel. Je to zvláštní. Ta postupná rekonstrukce případu mě fascinuje. Tutovka je pro mě dokument o čemkoliv, kde je napsáno „podle skutečných událostí“. Dám titulky a už mě jako diváka mají.

Nebojíte se v létě odletět na dovolenou?
S létáním nemám problémy. Případy leteckých katastrof mě zajímají spíš jako detektivní příběhy. Vždy tam objevíte souhru asi deseti okolností, proč k havárii došlo. Nikdy nejde o jedinou pilotovu chybu.

S vámi by se asi bezpečně cestovalo, když jste o všech rizicích slyšela.
Ale ne, příčiny havárií jsou velmi různorodé. Teď jsem velmi zvědavá na airbus, který spadl při letu do Francie. Až po dvou letech se podařilo najít černou skřínku. Určitě o tom natočí dokument, nad kterým budu zase kroutit hlavou.

Už víte, jak strávíte léto?
Bude moře, kratičký výlet s Nelinkou a potom pojedeme celá rodina i s Dádou (bratrem Daliborem – red. pozn.) a jeho synem Tedíkem. Zbytek prázdnin strávíme s kamarády na chatách.

S bratrem bydlíte, spolupracujete, a ještě spolu jezdíte na dovolené. Vy jste na sebe asi hodně fixování.
Bratr bydlí vedle. Já žiju s našima. Většina lidí se diví, že s Dádou trávíme tolik času. Nedokážu jim smysluplně odpovědět. Jsme hlavně kamarádi. Určitě máte také přátele, se kterými jezdíte na dovolenou. My jsme ještě navíc k tomu sourozenci. Naše děti spolu vyrůstají od malička a těší se na sebe. Když k nám Tedík nepřijde druhý víkend za sebou, jsem nervózní. A Nelinka mu „skajpuje“. To je taky neuvěřitelné, když si pětileté děti volají díky počítačům.

Kdo je z vás ten starší a rozumnější, vy nebo Dalibor?
My se doplňujeme, máme napůl podobné povahy a napůl hodně jiné, takže do sebe dobře zapadají. Dáda je starší, což je na něm vidět, a je taky rozumnější. Já stojím nohama pevně na zemi. Nejsem bohém, i když proti němu v podstatě ano.

 

Tip KAFE.cz

Celý rozhovor si můžete přečíst v časopise Story, které je právě na novinových stáncích.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky