Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Adéla Gondíková o manželství s Lanmajerem: My spolu fakt nejsme často

Jiří Langmajer a Adéla Gondíková
Jiří Langmajer a Adéla Gondíková
Zdroj: profimedia

Patří mezi nejsympatičtější české herečky. Miluje žehlení, nemá ráda velké oslavy a než studovala herectví, byla prý stydlivá a uzavřená. Jaká je v soukromí herečka Adéla Gondíková a co prozradila o svém manželství s Jiřím Langmajerem?

Herečka Adéla Gondíková se narodila 19. srpna 1973 v Sokolově. Jejím bratrem je neméně známý herec a moderátor Dalibor Gondík, se kterým si jsou již od dětství skvělou oporou. Ten studoval konzervatoř a možná to v Adéle probudilo touhu jít v jeho stopách. S rodinou ho totiž navštěvovala na internátě. „Měli v něm služby, ale kluci úklid moc nezvládali, tak nastoupily jejich rodiny. I my naběhly. Přijely jsme s maminkou a babičkou vlakem, inu, celá rodina na dráze, takže vlak zadarmo, a uklidily jsme. A já se v pátek podívala i do té jeho školy. A úplně mě to v ní uchvátilo,” nechala se slyšet herečka v rozhovoru pro novinky.cz.

„V klidné, šedivé myši bouchly saze. Když jsem dělala zkoušky na konzervatoř, brácha už byl ve čtvrťáku. A když jsem předvedla svůj monolog, profesoři z komise mu řekli, že ta jeho ségra je ještě větší magor než on. On na ně nedůvěřivě koukal a prohlásil, že se asi spletli. Takovou mě neznal,” pokračovala ještě.

Z introverta extrovert

V dětství byla Adéla spíše uzavřená, což by do půvabné herečky dnes řekl jen málokdo. „Proto jsem shovívavá k chování mé dcery, která je taky hodně introvertní. Než se aklimatizuje ve společnosti a něco řekne, chvilku to trvá. Já byla to samé. A pak se něco stalo, dodnes nevím co. Bylo mi asi třináct, asi se mi měnila krev a hormony. Táta mi řekl, že to ve mně viděl odmalinka, ale já ne,” vysvětlovala herečka svou proměnu z šedé myšky.

V pubertě začaly Adélu potkávat i její první lásky. Bratr Dalibor z toho ovšem úplně nadšený nebyl, protože se mezi nápadníky jeho sestry často objevovali právě jeho spolužáci a kamarádi. „No, já jsem se postupně do všech zamilovávala, což pro Dalibora asi nebylo úplně příjemný. Nikdy to ale nějak nedopadlo dobře. Buď mě nechtěli oni, nebo nakonec já je. Pak mi brácha řekl, ať je laskavě nechám na pokoji,” smála se herečka.

Od dětství jsou si s bratrem velmi blízcí

S bratrem Daliborem vždy vycházela skvěle. Již od dětství byli nerozlučnou dvojkou. Když pak bratr odešel kvůli studiím do Prahy, Adéle bylo doma trochu smutno. Brzy byli ale zase spolu. Dokonce spolu několik let pracovali. „Asi to začalo v rádiu, do té doby jsme si šlapali každý svou cestou. Revolucí se mnoho věcí změnilo, moc se netočilo, jak to bude s divadlem dál, se nevědělo. Brácha se dokonce na dva roky vrátil do Sokolova, kde naši nějakým omylem začali podnikat. Řekl si, že teď ho v Praze nic nečeká, a jel našim pomáhat. Rozvážel zákusky, vstával v pět ráno a pak i prodával. Až mu pak zavolali z Divadla ABC, že ho chtějí, a táta ho poslal šupem do Prahy, že přece se svou školou nebude rozvážet dorty. Vrátil se do Prahy a já mezitím nastoupila do rádia VOX,” vysvětlovala Adéle profesní dráhu svého bratra.

S manželem je pojí i práce

Manželem Adély se stal herec Jiří Langmajer, po boku kterého rovněž čas od času pracuje. Člověk by si pomyslel, že se herci budou mít po všem společně stráveném čase navzájem dost. Podle Adély tomu tak ale není. „My spolu fakt nejsme často. Dovolenou plánujeme rok dopředu, a pokud to neuděláme, tak ji nemáme,” říkala Adéla o čase v dobách koronaviru, který spolu s manželem trávili. 

S manželem je pojí také smysl pro humor. „Nasmějeme se dost. Lidi se diví, protože on vypadá jako morous, ale je hrozně vtipný. Já vím, co se mu děje v hlavě, někdy mě ty jeho pochody strašně rozesmávají,” dodala ještě.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky