Před několika týdny Česko překvapila zpráva o odstupu Adama Vojtěch z funkce ministra zdravotnictví, na které ho nahradil Roman Prymula. Spousta lidí se zajímala, proč se svého místa vzdal, na jejich otázku odpověděl v pořadu Show Jana Krause. „Už jsem toho měl dost, byl jsem tam téměř tři roky, Pořád jsme se radili se všemi experty, i o víkendech. Ze začátku, na přelomu února a března, jsme toho moc nevěděli, jen jsem viděli, co se dělo v Číně, což bylo daleko, tak nás to ještě tolik nevzrušovalo. Ale pak přišla Itálie, kde byly přeplněné nemocnice,” nechal se Adam Vojtěch slyšet.

Působení ve funkci bylo dle jeho slov v posledních týdnech velmi náročné a jeho vytíženost začala postupem času vadit i manželce. „Chodil jsem domů ve dvě, ve tři v noci a v pět už zase vstával, takže manželka toho začínala mít dost,” pokračoval ještě.

Adam Vojtěch byl mezi občany oblíbený

Adam Vojtěch se přiznal, že silně uvažuje o úplném odchodu z politiky. Není to podle něj prostředí, které by považoval za sebekultivující. Dost možná tak dokončí svůj poslanecký mandát a bude se věnovat něčemu úplně jinému. „Na druhou stranu by člověk nikdy neměl říkat nikdy,” doplnil však.

Bývalý ministr zdravotnictví byl podle mnohých pro český stát velkým přínosem. Sám Adam Vojtěch za svůj největší úspěch považuje digitalizaci. „Co asi každý vnímá, je e-recept a na to navázaný lékový záznam, což je velmi důležitá funkcionalita, díky které lékaři vidí, jaké léky pacient celkově bere, takže nepředepíšou něco, co by mu mohlo uškodit,” nechal se Adam Vojtěch slyšet.

Ve funkci ho nahradil Roman Prymula

Důležitou životní etapou Adama Vojtěch byla jeho účast v pěvecké soutěži Česko hledá SuperStar, ve které se kdysi probojoval až do semifinále. Kvůli tomu se však stával ve své funkci častým terčem posměchu a nejrůznějších koláží. Bývalý ministr zdravotnictví si stojí za tím, že není za co se stydět. „Já jsem se tomu nikdy nechtěl věnovat profesionálně, zpěv je stále můj koníček,” řekl.

A právě proto bylo součástí jeho návštěvy Show Jana Krause i pěvecké vystoupení, ve kterém se mohli diváci i přítomní přesvědčit o jeho hudebním talentu.