Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pavla Tomicová zoufale touží po lásce, dopomoci jí k ní mají kouzla a čáry

Pavla Tomicová ve filmu A pak přišla láska
Pavla Tomicová ve filmu A pak přišla láska
Zdroj: Miaproduction
Pavla Tomicová ve filmu A pak přišla láska

V současné době mohou diváci vidět v kinech nový snímek režiséra Šimona Holého s názvem A pak přišla láska… Představí v něm Pavlu Tomicovou jako psycholožku Kristýnu, která zoufale hledá lásku a štěstí v životě.

Hlavní postava nového filmu je psycholožka Kristýna, která spolu s dcerou Sárou hledá skrze rodové léčení, tarotové karty a objímání stromů cestu k sobě navzájem.

Kromě Pavly Tomicové v hlavní roli se ve filmu objeví například Sára Venclovská, Tereza Hofová nebo Eliška Soukupová, jak odhaluje trailer.

Režisér Šimon Holý přizval čtyři ústřední postavy snímku také ke spolupráci na scénáři. "Byla to hodně kolektivní práce, ale za spoluscenáristku se nepovažuju, protože děj, situace, i s jejich obsahem, byly předem domluvené s režisérem, stejně tak i charakter mojí postavy. Takže šlo hlavně o hereckou práci s trochu jinými prostředky," vysvětlila Tomicová.

Spousta věcí vznikala v průběhu natáčení

Ze spolupráce byla nadšená také Tereza Hofová. "Šimon Holý přišel s páteří scénáře, dějovou linkou a návrhem postav. Spousta věcí ale vznikala v průběhu natáčení na lokacích, někdy i dost intuitivně. Nechávali jsme na sebe působit prostředí, atmosféru, vzájemné nálady. Byl to zajímavý a jiný úhel zodpovědnosti, než jaký jsem u natáčení zatím zažila," pochvaluje si herečka. Hofová ztvárňuje roli kartářky Zdeny a nabízí konzultace lidem s problémy například pomocí karet a pobytu na statku na Vysočině.

"Karty podle mě ukážou, co člověk sám tuší nebo po čem touží. Záleží, jaký pocit převažuje. Můžete tomu věřit, vydat se za tím, nebo se vzepřít a utvrdit se v tom, co nechcete. Taková vlastní sebereflexe s obrázky," popsala svůj vztah k výkladu tarotu představitelka dcery hlavní hrdinky Sára Venclovská.

"Ono to je vlastně takové pokračování mého prvního filmu Zrcadla ve tmě. I tady jde o příběh ženy, která se ocitla před velkou životní změnou. Tentokrát jde ale o více postav, které si uvědomují, že je potřeba něco změnit. Buď ale nevědí, co přesně, anebo se té změny, která musí přijít, bojí. Podobnost se Zrcadly jsem si ale uvědomil vlastně až ve chvíli příprav natáčení," dodal režisér. 

V novém snímku září Pavla Tomicová

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky