1. Diana byla známá jako princezna Diana, což ale nebyl její správný titul. Po sňatku s Charlesem nesla titul Diana, princezna z Walesu. Ten ji byl ponechán i po rozvodu, ovšem bez přídomku "její královská výsost". Před svatbou byla prostého původu, ovšem její rodina je v příbuzenském poměru s králem Karlem II.

2. Diana byla vysoká 177 cm, což Charles těžce nesl, jelikož měří stejně. Na oficiálních fotografiích tedy vždy stál na vyvýšeném místě nad svou ženou.

3. Dianina nevlastní matka byla dcerou slavné románové spisovatelky Barbary Cartland. Diana vyrůstala s dvěma bratry a dvěma sestrami a podle všeho společně prožili krásné dětství.

4. Zajímavostí je, že Charles chvíli chodil s jednou z Dianiných sester. A jistě stojí za zmínku také to, že Diana na základní škole obdržela cenu za příkladnou péči o malé prasátko.

5. Diana měla vlohy pro hudbu. Velice dobře a ráda hrála na klavír. Po skončení studia si na doporučení matky udělala kurz vaření.

6. Královna Alžběta je kmotrou Dianina bratra. Dianin otec a tím pádem i Diana jsou v příbuzenském poměru s králem Karlem II. a Diana byla dále příbuzná s Winstonem Churchillem a s dokonce 10 americkými prezidenty - Georgem Washingtonem, Johnem Adamsem, Johnem Quincym Adamsem, Calvinem Coolidgem, Millardem Fillmorem, Rutherfordem B. Hayesem, Groverem Clevelandem, Franklinem D. Rooseveltem a s oběma Bushi!

7. Hned čtyři Dianiny příbuzné byly milenkami britských králů. Diana byla první britskou občankou, která se vzala následníka trůnu od roku 1659, kdy si Jakub II. vzal Anny Hyde.

8. Princ Charles Dianu požádal o ruku 3. února 1981. V době zásnub Diana pracovala jako učitelka ve školce. Byla o dvanáct let mladší než Charles. Jejich sňatek sledovalo přes 750 miliónů diváků.

9. Dianin zásnubní prsten je osázen 14 diamanty a 12ti karátovými safíry. Dnes jej nosí manželka jejího syna Williama Kate.

10. Diana se s Matkou Terezou sešla několikrát. Ironií je, že zvěst o skonu Matky Terezy 6. září 1997 byla zastíněna pohřbem Diany. Diana byla zpopelněna s růžencem od Matky Terezy.

#clanek|3521902|3521898#

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!