Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 48

Story 48 Story 48 Zdroj:

  • TEREZA BRODSKÁ nikdy nebyla ve stínu svých slavných rodičů, a také neměla čas na hlouposti. Čemu všemu ji naučila Ulice a proč není svět dokonalý?
  • Když ALICE, tehdy ještě Fojtíková, začala chodit s frontmanem skupiny Olympic PETREM JANDOU, řekl jí její tatínek, že výsledkem bude jen vzpomínka na zajímavý románek. Všechno je ale jinak!
  • Herečka a moderátorka LAĎKA NĚRGEŠOVÁ miluje retro, a tak vznikla fashion story s nostalgickým názvem Čaj o páté, oslavující ženskost a styl hvězd starého Hollywoodu.
  • Chrabrý záchranář ze seriálu Ordinace v růžové zahradě, herec PETR VÁGNER, si před několika dny odvezl z porodnice syna Samuela Maxe.
  • Moderátor ALEŠ CIBULKA je nejen vynikající řečník, ale i šikovný kuchař. Jak sám říká, pro vaření je prostě zrozený…

 

Zdroj: Tak trochu jiný seriál

Když poslední dva roky kolega Jiří průběžně chodil žádat tu o den, tu o dva dovolené se slovy, že natáčí, nevěnovala jsem tomu zvláštní pozornost. Jirka je starý divadelník, v nezapomenutelném ochotnickém představení Postřižiny si zahrál dokonce po boku takového velikána, jako je pan Landovský, tak proč by se nemohl vmísit někde do komparzu. Dlouho jsem si dokonce nemohla zapamatovat ani název připravovaného seriálu, celé jsem to zkrátka tak nějak pouštěla jedním uchem tam a druhým ven. Zbystřila jsem až ve chvíli, kdy mi Jirka začal vyprávět veselé příhody z natáčení, kde se to hemžilo jmény Langmajer, Novotný či Sobota. A když pak jednou líčil úskalí jedné scény s Ondřejem Vetchým, definitivně mi došlo, že asi nepůjde o komparz, a dokonce ani o zcela bezvýznamné, k zapomenutí odsouzené dílko. Konečně jsem si zapamatovala i název: Okresní přebor... Dnes, po více než deseti odvysílaných dílech, tento novácký seriál (který se však nováckým zvyklostem zcela vymyká) pomalu vstupuje mezi kultovní. Zatímco konzervativnější ročníky jako já se úzkostlivě snaží, aby jim do sledování dalšího dílu nic „nevlezlo“, ročníky mladší sjíždějí nové díly hned druhý den na internetu. V práci se vedou diskuse na téma nepřekonatelných výkonů páně Vetchého (a opakovaně se žehrá na to, že tak skvělý herec rozhovory zkrátka neposkytuje). Na ulici potkám po letech kamaráda a jeho první otázka zní: „Koukáš na Přebor? Super, ne?“ A já přestávám na mobilu používat předvolbu T9 (pomocí níž telefon sám skládá možná slova), abych mohla kamarádovi na hlášku „Chtěl jsem dělat pjohlídku zdjavotnickejch potjeb“ zdánlivě nesmyslně odepsat něco jako „To je ale pjavda, Jajdo!“. Těm, kdo snad ještě fenomén Okresní přebor nepochopitelně nezaznamenali, a v tomto sloupku se proto už dávno ztratili, doporučuju rozhovor s jednou z jeho hvězd, Leošem Nohou. A těm, kteří už každé pondělí na bednu koukají, jej doporučuju taky. Je to totiž velká legjace!

Kjásný týden se Stojy! :-)

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky