Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 44

  Story 44 Story 44 Zdroj:

  • Pavla Vitázková si před pár lety zahrála veterinářku v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Teď opět „léčí“, tentokrát ovšem nikoli čtyřnohé mazlíčky, ale rovnou lidská srdce. A znovu v dlouhodobém projektu. Hraje totiž kardioložku Soňu v seriálu Cesty domů.
  • Producent Jaro Slávik je spravedlivý i okouzlující zároveň. Má čich na talenty, hovoří šesti jazyky a nechtěl by prý viset nad cizí manželskou postelí…
  • Příběh Robina Hooda a krásné lady Mariany je jednou z největších lovestory všech dob. Proto jsme se rozhodli nafotit na její motivy fashion story. A s kým jiným než s muzikálovými představiteli těchto postav, Václavem Noidem Bártou a Martinou Pártlovou?
  • Jelikož Jiří Adamec je režisér a jeho žena Jana moderátorka, ohledně jejich seznámení by si patrně každý tipnul, že k němu došlo při nějakém natáčení. Chyba lávky… Seznámili se totiž coby překladatelka a podnikatel.
  • K VIP populační explozi se připojily modelky Eva Herzigová a Helena Houdová. Eva je ve čtvrtém měsíci, Helena v šestém. Přečtěte si, jak jsou tyto krásné dámy se svým stavem spokojeny.

 

Zdroj: Když se mluví beze slov

Že může člověk blýskavou broží na klopě saka či na šatech druhého potěšit, rozveselit nebo i povzbudit, to jsem věděla. Ale že můžete tou malou věcičkou zpodobňující třeba zvíře či květinu někoho rozzlobit? Rozčílit? Nebo dokonce pořádně naštvat? To mě nikdy nenapadlo. A ostatně si to možná tak úplně neuměla představit ani bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová, když si při oficiální návštěvě Moskvy připnula tři figurky opiček ze slonovinového ořechu. Jedna si zakrývá uši, druhá pusu a třetí oči a celé dohromady to znamená: „Neslyším zlo, nemluvím zlo, nevidím zlo.“ Chtěla tím dát najevo, že Amerika není nijak nadšena lhostejností, s jakou se Rusko staví k dodržování lidských práv v Čečensku. A tehdejší prezident Putin to pochopil přesně. „Tehdy jsem to asi trochu přehnala, opravdu hrozně se rozzlobil,“ vyprávěla s úsměvem minulý týden bývalá první dáma americké diplomacie v knihkupectví na Václavském náměstí, kde křtila svoji novou memoárovou knihu Tajná řeč broží. V době, kdy takto „nadzvedla“ Putina, ale už většina státníků věděla, že není vůbec „od věci“ všimnout si při setkání s Madeleine nejprve jejího šperku -– na přátelská setkání si brala sluníčka a berušky, při blízkovýchodních jednáních naopak připínala včely nebo kraby. „Někdy může být včela považována za pracovitou dělnici, ale věřte mi, že Jásir Arafat přesně věděl, že to není jeho případ,“ smála se paní Albrightová. A jak to vůbec všechno začalo? „Když jsem byla ještě americkou velvyslankyní při OSN, musela jsem jeden čas říkat moc ošklivé věci o Saddámu Husajnovi. Zasloužil si to. Tak jsem o něm každý den řekla něco hodně nepěkného. On mě pak na oplátku nazval »hadem, kterému se nikdo nevyrovná«. Při setkání s iráckými představiteli jsem si tedy na šaty připnula hada,“ vyprávěla politička, která tak založila naprosto ojedinělý a hlavně bytostně ženský způsob komunikace. A jakou brož si paní Madeleine vzala na křest své knihy? No přece krásnou zlatou Prahu...

Příjemně ženský týden se Story!

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky