Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 42

  Story 42 Story 42 Zdroj:

  • Před několika měsíci se zpěvačka DARA ROLINS na čas vytratila z očí veřejnosti. Stalo se tak v důsledku tragické dopravní nehody, které byla účastníkem. Kvůli komu vrátila svůj život do normálních kolejí?
  • Zpěvák a frontman kapely Olympic PETR JANDA nás pozval na návštěvu do svého domu. Ve vísce nedaleko Jevan bydlí už přes třicet let a jeho obydlí se říká Na Propasti.
  • Módní ikonou 90. let se stala Naomi Cambellová, přezdívaná „Černá perla“. My jsme pro vás nafotili naši vlastní perlu, moderátorku LEJLU ABBASOVOU, a to exkluzivně na novém pražském okruhu ještě před jeho otevřením.
  • IVANA GOTTOVÁ si vyzkoušela, jaké to je být modelkou. Na charitativní módní show předvedla svatební šaty. A nejvíc prý se bála, aby na molu neupadla.
  • Česká televize připravila další řadu taneční soutěže Stardance. Přečtěte si, jak se na ni těší MAREK EBEN, který bude letos nejenom moderovat, ale i tančit!

 

Zdroj: Starý dres a tepláky

Podle mě stáří přichází, když začnete příslušníkům mladších ročníků vyprávět příběhy ze svého dětství a oni začnou povytahovat obočí, případně rovnou a bez okolků zpochybní věrohodnost vašeho líčení. Nemyslím to samozřejmě tak, že stáří přichází zároveň se senilitou a s demencí a vy už nutně vyprávíte nesmysly. Ale že mluvíte o něčem, čemu dnes už lze jen těžko uvěřit. Jako když vy jste byli malí a tatínek vám v rámci peskování za okopané polobotky tvrdil, že on si svoje boty nikdy takhle nezničil, přestože měl jen jedny na rok a chodil v nich denně osm kilometrů do školy. A stejný pocit neuvěřitelnosti teď mám, když si prohlížím naši módní stránku se sportovním oblečením. Jaké dítě by mi asi tak „skočilo“ na to, že ještě před pár (asi třemi desítkami...) lety jsme to, čemu se dnes věnují celé rubriky, vůbec neřešili. Na sport byly prostě tepláky, tričko a tepláková bunda, případně ještě větrovka. Tepláky nebyly „z prodyšného materiálu“, tričko nebylo „savé“, teplákovka neměla „specifické vlastnosti“ a větrovka rozhodně nebyla „odolná proti 10 000  mm vodního sloupce“. Nosilo se zkrátka to, co bylo, a dokonce i fintilky, které jinak nutily maminky, aby jim do školy uštrykovaly svetřík s knoflíčky podle Burdy, nepřikládaly výběru tepláků zvláštní váhu. Přesto se ale mezi kousky sportovního oblečení občas našly skutečné skvosty. Pamatuju si třeba na modré úzké tepláky se žlutými lampasy. Ty jsem si zamilovala na první pohled (neb jsem si v nich připadala jako „reprezentant pod míru“) a ony se mi odvděčily tím, že se mnou leta letoucí „rostly“. Nakonec vypadaly nemlich stejně jako ony vymazlené tříčtvrťáky, v nichž dnes vyrážejí joggovat americké hvězdy. Nebo zelený dres, v němž hrál volejbal už můj táta. Dneska sice není úplně zelený, ani úplně „celý“, ale přiznám se, že když v zimě mrzne až praští a já si chci vzít pod svoji nechutně značkovou lyžařskou bundu něco fakt teplého, zahazuju všechna funkční prádla a hrabu ve skříni dres s osmičkou. Nikde to ale neříkám. Nechci, aby si děti myslely, že už jsem úplně senilní... :-)

Sportovní týden se Story!

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky