Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 40

  Story 40 Story 40 Zdroj:

  • Zpěvačku Moniku Absolonovou by prý nikdy nenapadlo, že bude žít s člověkem, který je o jedenáct let starší a má už dvě děti. Stejně tak před časem netušila, že bude tančit s Masarykem v přímém přenosu…
  • Zpěvačka a herečka Lucie Vondráčková nosí ráda tričko, sako a džíny. Může-li se ale změnit v někoho prudce elegantního, považuje to za osvěžující. V rozhovoru se ovšem dozvíte i to, co má Lucie nejraději na mužích.
  • Docent Jan Měšťák je proslulý plastický chirurg, a tedy odborník na ženskou krásu. Tu ale vidí úplně jinde, než byste předpokládali.
  • V seriálu o bydlení slavných se moderátorka a herečka Michaela Dolinová svěřila, že nikdy netoužila po chalupě, ale nakonec si ji přeci pořídila.
  • Herec Ivan Trojan považuje žirafu za nejdivnější zvíře na světě. Přesto se stal žirafák Kuba svým způsobem součástí života celé Trojanovic rodiny.

Zdroj: Že by to byl vlk?

Coby děcko si Ivan Trojan rozdělil zvířata do dvou kategorií: na normální a divná. Za vůbec nejdivnější zvíře pak považoval žirafu. Něco na tom je. Pro čistokrevného Středoevropana není žirafa úplně „standardní“ zvíře. Je tak nějak disproporční a já jsem se do poměrně dospělého věku při pohledu na ni bála, aby se při neopatrném pohybu nepřeklopila. Kupodivu jsem ji však docela dlouho vůbec neměla spojenou s legendární Plachtovou knížkou Pučálkovic Amina. Ne že bych byla čtenářský ignorant, ten příběh jsem samozřejmě zhltla už jako děcko. Ale nevím, jak se stalo, že jsem si v duchu Aminu s žirafou neztotožnila (byť to v knížce samozřejmě zazní a ani obrázky by neměly nechat průměrně inteligentní škvrně na pochybách). Nepochopitelně jsem tak žila v domnění, že Amina byla nějaké milé, leč blíže nespecifikované zvířátko podobné drakovi. Jiným mým oblíbeným příběhem o zvířátkách je samozřejmě Kniha džunglí. U Mauglího je naopak zajímavé, že ačkoliv jsem dřív než tištěnou podobu znala jen (mimochodem excelentní) podání gramodeskové (a tedy bezobrázkové), všechna zvířátka jsem si představovala naprosto správně. Předtím, než je namalovali kresliči páně Disneyho, věděla jsem, jak vypadá ospalý medvěd Balú, sametový pardál Baghíra i lidožravý tygr Šer Chán (ano, přesně ten, co se najedl, napil a myslel si, Mauglí počká, až se vyspí...). Často na ně myslím i dnes, jelikož Kiplingův příběh je kromě nich plný taky velmi zajímavých a poučných myšlenek. A propos myšlenky – nedávno jsem v jiné knížce četla, že prý kromě andělů každého z nás chrání také nějaké to zvířátko. Jaké a jak přesně vypadá, to prý odhalíte, když se pokusíte naopak nemyslet vůbec na nic. Jen se uvolníte a... první, co uvidíte, je vaše strážné zvířátko. Ještě jsem to nezkoušela. Ale chystám se na to. Zajímá mě, jestli nade mnou bdí zkušený vlk Akéla nebo třeba ta Amina. :-)

Hezký zvířecí týden se Story!

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky