Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 39

  Story 39 Story 39 Zdroj:

  • V Přešticích u Plzně se konala veliká sláva, křtiny malého Daniela Tobiase, syna Andrey Verešové a jejího manžela Daniela Volopicha. A Story bylo jako jediné při tom.
  • Modelka Kateřina Konvalinka Průšová připouští, že její manželství se ocitlo v krizi: „Přiznávám, že jsem se od manžela odstěhovala. Žádost o rozvod ale není podána ani z jedné strany…“
  • Kristian Kokta je společenské dítě společenských rodičů Gabriely a Josefa. Pořád by se družil. Na Floridě mají ale vztahy mezi dětmi trochu jiná pravidla než v Čechách.
  • Hudební legendě Cher rozhodně není cizí módní extravagance. A právě tato diva nás inspirovala k vytvoření fashion story, v níž zapózovala stejně odvážná zpěvačka Heidi Janků.
  • Démonický zpěvák Daniel Hůlka si postěžoval, že jako Blíženec to nemá v životě právě jednoduché. Jednou z vlastností typických pro ono znamení je nestálost, což se samozřejmě projevuje i v oblasti partnerských vztahů.

 

Zdroj: Paradoxy retuší

Tak už ani Scarlett Johanssonová není dost dobrá, říkám si, když čtu článek o tom, kterak tuto krásku při focení kampaně jedné módní značky vylepšili. V touze po dokonalosti jí prodloužili vlasy (no, dejme tomu) a vycpali dekolt (tak to mi rozum nebere). A pak jí, jak se tak koukám, „protáhli“ Photoshopem... Vybavil se mi článek, který jsem nedávno četla v jednom týdeníku pro ženy. S poukazem na to, jak časopisy lžou, tepal nešvar bezbřehých retuší, který dnes vládne virtuálnímu světu. Proč ne, asi je něco na tom, že když se na nevyzrálé pískle z obálek culí jen vyleštěné, bezvrásečné, necelulitické krasavice, může to zranitelné ego toho mláděte s pupínky na bradě hrubě poškodit. Dvě věci mě nicméně na tom článku zarazily. Za prvé si nemyslím, že většina z nás stále žije v bludné představě, že foto na obálce rovná se skutečnost. Vždyť v těch samých časopisech můžeme ony titulové bohyně vidět třeba i na paparazzi fotkách z pláží, kde bezstarostně skotačí nedbaje povislých bříšek, zvadlého poprsí a ďolíčkatých stehen. Druhá věc, která mě ale na tom článku zaujala ještě víc, byla, že jej ono periodikum na titulní straně anoncovalo hned pod líbezným, ovšem totálně vyretušovaným obličejíkem známé herečky... Ano, retuše fotek na titulu děláme nejspíš všichni. I Story retušuje zřetelné nedokonalosti pleti, zubů či očního bělma, vyhlazuje vždy nehezké záhyby v podpaží. Leč je to věc míry a vkusu. Slogan Story zní „Jsme hvězdám blíž“. I proto se snažíme, abyste viděli své celebrity v co možná nejpřirozenějším světle. Díky tomu už se mi dokonce stalo, že po vyjití nového čísla mi celebrita z titulní strany rozhořčeně volala, že na té fotce vypadá tak stará, jak skutečně je! A proč prý nevypadá jako jinde - o osm, deset let mladší. Nebyl to příjemný rozhovor. Přesto jsem na něj v podstatě pyšná. Důležité totiž není, co píšeme. Ale co skutečně děláme. Přirozený týden se Story!

P.S. Pro ty, kteří už žhaví e-maily, aby i mě usvědčili ze lži, podotýkám, že řeč je tu o „běžných“ fotkách, nikoli o našich módních editorialech. Tam jde o fotky víceméně umělecké a jako takové samozřejmě upraveny jsou.

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky