Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 38

  • Andrea Kerestešová považuje za svůj největší pracovní úspěch účinkování v seriálu Vyprávěj, na úspěch osobní zatím pořád čeká...
  • Zuzana Norisová se prý se svým přítelem cítí jako v ráji. Bohužel jeden za druhým neustále cestují mezi Prahou a Bratislavou. Možná ale nakonec začnou bydlet spolu.
  • Jak vypadá podle filmového producenta a režiséra Petra Jákla „velké volno“? Především je spojeno s jeho dcerou Sofií.
  • Kdo chce zabít Jessii? Tento kultovní český film s herečkou Olgou Schoberovou v hlavní roli jsme pojali po svém. V našem příběhu se Jessi zamiluje do superhrdiny a společně se vydávají vstříc boji za záchranu světa. Odvážnou krásku v této fashion story ztvárnila modelka Kateřina Konvalinka Průšová.
  • Když Martin Zach loni získal titul Muž roku, nebyl zadaný a stálou přítelkyni neměl dobře dva roky. Dnes je ale všechno jinak. Den po svém vítězství v důsledku úrazu částečně ochrnul a během léčení poznal Nikolu Hrubou.

 

 Klik a je to tam!

Probíraly jsme onehdá se dvěma kolegyněmi kdeco, až došlo i na téma „jak jsme začínaly“. Zalovila jsem v paměti: „Já kdysi do deníku nastoupila jako helfer.“ „Co to je?“ pozvedly obočí. „Taková redakční pomocná síla. Vaří kafe, trhá Četku a je blahem bez sebe, když si může ve volné chvilce napsat zprávu z tiskovky.“ „Co trhá?!?“ zeptaly se obě najednou. V tu chvíli mi to došlo. Rozdíl deseti let věku, který mezi mnou a nimi je a který nám až do té chvíle nijak nepřekážel při diskusi o módních trendech ani při debatě o chlapech, se nyní přihlásil o slovo s nečekanou razancí. „Začínala jsem v době, kdy ještě nebyl internet...“ řekla jsem tiše a čekala otázku jako: A to bylo před druhou nebo ještě před první světovou válkou? Naštěstí, zcela vykolejeny nečekaností té informace, taktně mlčely. „Zprávy agenturního servisu České tiskové kanceláře (zvané Četka) tudíž »lezly« vytištěné z dálnopisu. Právě k němu přicházel helfer, aby dlouhou roli papíru vždycky utrhl a roztrhal nebo rozstříhal na pásky tak, aby na každém byla právě jen jedna zpráva. Ty pak podle témat roznesl po redakci – zahraniční zprávy zahraničářům, sportovní sporťákům, všechno o komunistech Petrušce Šustrové...“ Holky na mě koukaly nevěřícně. Ano, člověk, který kupuje v supermarketu pytle s předsmaženými hranolky, si těžko představí, jak jeho otec coby škvrně zahrabával na poli v lezavém větru celé brambory ve slupce do žhavého popela. Stejně tak už si dneska málokdo vzpomene, jak jsme před dvaceti lety kvůli jedné informaci obcházeli knihovny, pročítali stohy starých novin nebo prosebně obvolávali známé, kteří si pamatovali více. Dnes uděláme klik, zadáme do vyhledávače klíčové slovo či webovou adresu a je to tam. A je to fajn. A jestli chcete, můžete teď jít, taky udělat klik, zadat adresu www.story.cz a podívat se na naše nové webové stránky, které fungují právě ode dneška. Najdete tam mnoho zajímavého a myslím, že by to taky mohlo být celkem fajn. :-)


Internetový týden se Story!

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky