Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 37

 

  • Dana Morávková si dobře uvědomuje, že nikdo nemá v životě trvale na růžích ustláno. Je tedy spokojená s tím, co má, a nadšená, s jakým žije skvělým chlapem…
  • Slovenskou herečku Evu Sakálovou znali čeští diváci dosud především z reklamy. Vše změnilo uvedení dlouho očekávaného seriálu Dokonalý svět, kde si zahrála nezkaženou a důvtipnou Máriu.
  • Tanečník a choreograf Yemi A.D. a jeho partner Jaromír Smetana společně žijí i pracují a rádi by také pomohli s posouváním hranic tolerance vůči gay komunitě v Čechách.
  • Na módních stránkách jsme se tentokrát inspirovali sofistikovanou filmovou star a monackou kněžnou Grace Kellyovou. Do této fashion story jsme pro vás nafotili stejně jemnou a krásnou herečku Markétu Plánkovou.
  • Moderátorka Daniela Révai sice neprožila v posledních měsících mnoho příjemného, ale ani po rozchodu s manželem neupadá do depresí. Opět se usmívá a plní si své sny. Začala krásným bydlením.
  • Michal Viewegh je nejprodávanějším českým spisovatelem. Jeho nová kniha se jmenuje Biomanželka a v rozhovoru prozradil, jak se k tomu staví jeho manželka skutečná.

 

Trochu foukalo...

Je to už pár let, co jsem se tu svěřila se svým strachem z létání. Vyjádřila jsem tehdy svou vděčnost našemu fotografovi, který mě doprovázel na služební cestě a během letu dokázal pomocí odborného výkladu na téma turbulence – větrné proudění – hladké přistání změnit mé záchvaty ochromující paniky v jen nepatrné brnění u žaludku. Vystupovala jsem tenkrát z letadla s vítězoslavným pocitem, že strach z letu je překonán. Bohužel, jak jsem měla později zjistit, kouzlo přednášky fungovalo právě jen na ten jeden let... „Trochu nám tu fouká, co?“ zašklebil se na mě pohledný stevard stojící u vchodu do letadla. Shrábla jsem si vichrem rozcuchané vlasy ze zsinalého obličeje a neusmála se. Nebylo to vtipné. Po ploše sardinského letiště v Olbii před sebou uragán hnal chuchvalce prachu a snažil se svou nelidskou silou smést všechno, co mu stálo v cestě. Náš malinkatý dopravní letounek samozřejmě nevyjímaje. S pocitem marnosti jsem si zapnula pás a jako v mrákotách uslyšela kapitánovo hlášení: „Omlouváme se cestujícím za zpoždění letu, které bylo způsobeno nepříznivými povětrnostními podmínkami nad jižní Evropou.“ Nikdo mi nevysvětlí, proč je nutné TOHLE sdělovat beztak vystresovaným pasažérům! „A nechcete si zahrát piškvorky?“ dorazila ke mně z mlžného oparu hrůzy ta bezelstná věta. Dívka, která se s rodiči také vracela z dovolené, na mě upírala upřímný pohled svých šestnácti let. Všechno bylo lepší než jen nečinně sedět a všemi buňkami vnímat, jak se letadlo každou chvíli bezbranně propadá do hlubin. A tak jsme hrály. První sadu jsem prohrála. To mě rozladilo. Jsem soutěživý typ. Povedlo se mi vyrovnat... Když přinesli sendviče, bylo to pět ku pěti. U jídla jsme probraly upírskou ságu, pak další teenagerské filmy. Potom se asi v polovině Jarčina vyprávění filmu, z něhož si pamatuju hlavně to, že v něm účinkoval zelený tvoreček jménem Absinth, ozvala rána. „To je podvo- zek,“ konstatovala moje společnice nevzrušeně a pokračovala v líčení. Skončila, až když letadlo pohodlně drncalo po pražské ranveji. Vida, nejen přesný popis funkce křídelních klapek, ale i teenager může pomoci v nouzi. Jarko, díky. :-)

Hezký, lehce dětinský týden se Story.

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky