Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 32

Story 32 Story 32 Zdroj:
 

  • HANA VAGNEROVÁ si nestoupla na váhu už deset let, je čerstvě zamilovaná a přiznává, že se jí mění hodnoty.
  • Léto PETRA KOLÁŘE je plné cestování po letních festivalech. Exotiku si dopřeje doma v obýváku…
  • Říká se, že nikdo nemůže mít všechno. A že daří-li se v soukromí, vázne kariéra a naopak. Jako by ALICE BENDOVÁ byla důkazem této pesimistické hypotézy.
  • Zpěvačka MONIKA BAGÁROVÁ představuje módu českých návrhářů, která rozhodně není konfekční. Je nápaditá, originální a tak trošku drzá - můžete být za panenku či výstřední rockerku.
  • Deštivá letní sobota přilákala na hrad Karlštejn stovky návštěvníků. Tentokrát ovšem davy nedorazily obdivovat historii, nýbrž zpěváka PAVLA VÍTKA.

Zdroj: Ten, co by měl mluvit

Fešák, či nikoliv? ptá se na straně 16 autorka článku o čtyřicetiletém herci Paulu Bettanym. Já mám jasno! Že bohatýrská komedie Příběh rytíře jest pro mě kultovní, se ví. Že mě v této již neuvěřitelných deset let staré romantické taškařici uhranul nejen (tehdy ještě skoro neznámý, a proto klukovsky hravý) Heath Ledger, ale také jeho o něco starší britský kolega, už tak známo není. Samozřejmě že na sebe Bettany upoutal pozornost hned svým dechvyrážejícím entrée, ve kterém si to z ničeho nic (a jakoby nic) svižným tempem nakráčel na polňačku – bosý a úplně nahý. Ale hlavně to bylo jeho: „Chaucer. Geoffrey Chaucer. The writer.“ S malými otazníčky na konci každé z vět a s už nikdy nezaměnitelným nevěřícným úšklebkem, jímž se ptal: „Je opravdu možné, že mě ti vidláci neznají?!?“ A pak doslova kulometné proslovy při turnajích v klání dřevcem, v nichž „dělal PR“ rytíři Williamovi. I to málo, co jsem teď ve zkratce o Paulovi napsala, jasně dokumentuje moji tezi, že jeho krásu či charizma, jak kdo chce, nemůžete docenit, pokud ho jen vidíte. Pokud ho zároveň neslyšíte. Tento herec jemných ironických náznaků totiž není celý bez svého přerývaného chrapláku. Věděla jsem to hned, ale nezvratně se mi to potvrdilo, když jsem ho pak viděla v televizi ve Firewallu. Do té doby jsem totiž na Bettanyho chodila jen do kina, a tedy vždy s titulky. Až v tomto filmu, kde jako klasický padouch zdatně sekunduje Harrisonu Fordovi, se najednou zjevil dabován. V mžiku byl poloviční. Jak mi nevadí, když Saša Rašilov mluví za Johnnyho Deppa, nemůžu u Bettanyho jeho hlas vystát. A stejně jsem na tom s dalšími dabérskými esy, jako je Bohdan Tůma či Lumír Olšovský. Prostě to tam není. Zajíkavé napětí mizí, váhavá přitažlivost je ta tam. Takže pokud jde o tu otázku v úvodu – opakuju, že mám jasno. Paul Bettany je ukrutně sexy fešák. Ale je dobré, když řekne aspoň jedno slovo. V původním znění. :-)

Fešácký týden se Story!

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU