Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 28

Story 28

  • ADÉLA GONDÍKOVÁ udělala výjimku a rozpovídala se pro Story nejenom o práci, ale také o své rodině.
  • Starý mládenec ALBERT II. do toho nakonec praštil. Kníže je v chomoutu a my jsme pro vás zmapovali průběh této slavné veselky.
  • V Karlových Varech se zase děly věci... 46. ročník Mezinárodního filmového festivalu přilákal nejenom davy filmových diváků, ale i celebrit. Kdo odhodil zábrany a předvedl se na kolonádě s novým partnerem?
  • Tenistka PETRA KVITOVÁ je hrdinkou dnešních dnů. Ani naše stránky se tedy bez této mladé dámy neobejdou.

Inspirace Martinou

 Uplynulé dny byly na významné události opravdu bohaté – nejznámější starý mládenec na světě, monacký kníže Albert II., se k radosti svých poddaných (a pochopitelně snoubenky-čekatelky Charlene Wittstockové) konečně oženil, v Karlových Varech se konal další ročník filmového festivalu, kde koncentrace tuzemských a zahraničních celebrit byla jako vždy značná, a ve Wimbledonu jsme se radovali z úspěchu Petry Kvitové. Všem těmto mediálně sledovaným akcím věnujeme v aktuálním čísle velký prostor, ale ať se na mě Albert a Jiří Bartoška jakožto prezident prestižní filmové přehlídky nezlobí, musím tento editorial coby sportovní fanda věnovat grandióznímu triumfu české tenistky. Když esem potvrdila svou finálovou dominanci nad Marií Šarapovovou a vstoupila mezi legendy, vykřikl jsem radostí. V podobných situacích sice bývám s přibývajícím věkem čím dál častěji naměkko, ale tentokrát se mi zaleskly oči až v momentě, kdy kamera našla v hledišti Martinu Navrátilovou. Na jedné z nejlepších tenistek historie totiž bylo patrné dojetí a radost z vítězství krajanky. Bylo vidět, jak moc je šťastná. Možná stejně jako v roce 1978, tři roky po emigraci do USA, kdy získala svůj první wimbledonský titul. Pokud Petra Kvitová říká, že Navrátilové úspěšná kariéra je pro ni inspirativní, nemohla si pro svou cestu nahoru vybrat lepší příklad. Rodačka z Řevnic u Prahy je totiž velkou osobností v pravém slova smyslu a je moc dobře známo, že nejen kvůli svým sportovním úspěchům. Jak silným člověkem je, potvrdila třeba tím, že se otevřeně přihlásila k lesbické orientaci, nebo jak dokázala po ukončení aktivní činnosti úspěšně bojovat se závažnými zdravotními problémy. A vždy se, což na ní velmi obdivuji, hlásila ke svým kořenům. Proto se mě zmocnily emoce až v ten zmíněný moment krátce po finále. Mohl za to vše říkající výraz ve tváři ženy, která sice radostí nekřepčila, ale bylo jasné, jaké chvíle štěstí prožívá.

Hezký týden se Story!

Jiří Petříš, zástupce šéfredaktorky

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky