Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 26

 Story 26

  • DANIELA ŠINKOROVÁ zná situace, kdy neměla ani na autobus domů. Ale snaží se ze všeho poučit...
  • Poslední roky žil JANEK LEDECKÝ jako rentiér. V létě surfoval na Lefkádě, v zimě se zdokonaloval na snowboardu ve Špindlerově Mlýně.
  • „Jsme kamarádi a v podstatě to ještě nemáme úplně dořešené, i když jsme od sebe už několik měsíců…“ říká MARIAN VOJTKO ke vztahu s Libuškou Vojtkovou.
  • Každá chce být jako Carrie Bradshawová ze seriálu Sex ve městě – nosit stylové oblečení, chodit v lodičkách od Manola Blahnika a vyhlížet pana Božského. Podívejte se, jak by to slušelo BARBOŘE VIDA, kdyby Praha byla New York.
  • Vezmeme vás na návštěvu do pěkné vilky se zahrádkou, v níž žije už patnáct let zpěvák MILAN DROBNÝ. Venkov mu prý vyhovuje a zpátky do města by snad už ani nechtěl.  

Být tak jako malé dítě

Na dětství vzpomínám ráda, ale malým dětem obvykle nezávidím. Alespoň ne onen bájný „bezstarostný“ život prtěte. Ono to k tomu sice svádí, ale já si myslím, že když capart přijde o oblíbeného šášu, může prožívat stejná vnitřní muka smutku, ztráty i vlastního selhání, jako když dospělák přijde o partnera nebo o práci. Jak jsem se ovšem před pár dny přesvědčila, jsou věci, které dětem bez skrupulí závidět lze. Strávila jsem totiž prodloužený víkend ve společnosti Venduly Auš Svobodové, Mahuleny Bočanové, Leony Machálkové, Gábiny Partyšové a – jejich potomků (více na následujících stranách). A bylo to příjemné a fajn. Ale hlavně neuvěřitelné. Tedy neuvěřitelné bylo především duo Jakub Svoboda a syn Leony Machálkové Artur Šípek. Ti dva jsou tak nabití energií a nápady, že si prostě nemohli nepadnout do oka. Že byli trochu rozdovádění, když jsme se kolem osmé večer v odletové hale scházeli, se dalo pochopit. To ostatně prováděly různé skopičiny i ostatní děti. Že ale byli schopni na volném prostranství před čekáním na zpožděný let zdevastovanými cestujícími metat hvězdy ještě před jedenáctou, to už bylo s podivem. A poté, co Leona s úsměvem konstatovala, že Artur odpoledne absolvoval tříhodinový trénink desetibojařů a pak hodinu hrál fotbal, bylo jasné, že to není jen výsledek nějakého chvilkového „nevyřádění“. Nebyl. Jak se ukázalo, oběma malým rošťákům energie vydržela po celé tři následující dny (a noci). Pořád někde běhali, skákali, s něčím si hráli, něco vymýšleli. Sedět jsem je viděla snad jen u jídla, a to si ještě nejsem jistá. Jednou jim ta vitalita dojít musí, říkala jsem si a spoléhala na moment, kdy budeme ze Slovenska odjíždět. Letadlo z Popradu totiž odlétalo v pět ráno, a tak bylo třeba vydat se na cestu ještě před kuropěním. Když však do přistaveného autobusu, kde se kroutilo pár ospalých dospělých, vrazil se smíchem malý Kuba a začal živě diskutovat se svojí mamkou o tom, jestli je jeho šála in nebo moc holčičí, bylo jasné, že tihle kluci nejsou zkrátka „down“ vůbec nikdy.

A to jim upřímně závidím!

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky