Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 22

  Story 22 Story 22 Zdroj:

  • DANA MORÁVKOVÁ, představitelka lékařky Zdeny Tiché, by klidně jela točit na dva měsíce válečný film do pouště, ve vztazích je konzervativní a k doktorům nechodí.
  • Čím to, že JANEK LEDECKÝ mívá v těch největších vedrech plnou hlavu Vánoc?
  • Herečka VERONIKA JENÍKOVÁ dorazila na rozhovor i přesto, že měla pořádně natlučená záda. Dva dny předtím totiž spadla v divadle z víc než metrové výšky.
  • „Jsem odpočinutá, optimistická a radši si ani moc nezapínám internet, abych nezjistila, co se v téhle zemi děje…“ říká EVA HOLUBOVÁ.
  • Herec a zpěvák ROMAN VOJTEK řádil se svou roční dcerou Editkou na akci podporující lepší cestování maminek s kočárky po městě. 

Zdroj: Broadway? Vinohrady!

Danu Morávkovou mám ráda a jsem přesvědčena, že ji musí mít rád každý, kdo se s ní setká. Ona je prostě taková: milá a hodná. Navíc působí ochranitelsky. Vždycky mám v její přítomnosti hluboký pocit klidu a jistoty, že kdyby se cokoliv přihodilo, bude to ona, kdo se všech zastane a všechny zachrání. Dnes jsem navíc zjistila, že mě inspiruje. U jejího rozhovoru mi totiž témata na sloupek vyskakovala jako houby po dešti – pionýrské tábory, bulvár, ne/chození k doktorovi, knedlíky a nakonec muzikály na Brodwayi! Pravidelný čtenář ví, že jsem jeden takový na jaře v New Yorku navštívila i já. Legendární Fantom opery. Velký zážitek. Velkolepá výprava, křišťálový lustr řítící se přímo na diváky, loďka přízračně plující mezi ohni po jevišti a představitel hlavní role Hugh Panaro pějící „jako z partesu“. Jednu chybu to celé ale přece jen mělo. Když spadla opona, obecenstvo vmžiku zvedlo ruce k potlesku a zádě ke standing ovation. V následující minutě však bylo jeho nadšení utnuto. Do té doby démonický Fantom v masce zakrývající znetvořený obličej vystoupil z řady klanějících se, zjednal si ticho a s poukazem na krizi žádal velectěné publikum, aby si zakoupilo upomínkové předměty: „Menší za 5, větší za 20 dolarů!“ Kouzlo změněné reality prodchnuté romantikou, zoufalstvím a láskou bylo rázem to tam... Ten zážitek se mi čerstvě vybavil právě včera, kdy jsem zhlédla předpremiéru muzikálu Cyrano!! Cyrano!! Cyrano!! v Divadle na Vinohradech. Tohle nebyl jen nablýskaný spektákl. Neobyčejná scéna, která vás prvním zvednutím opony vtáhla dovnitř, strhující hudba Xindla X a dech beroucí herecké výkony, o samotném příběhu ani nemluvě. To vše diváky pohltilo tak, že i o přestávce se zdáli tišší a zadumanější než obvykle a na konci si s posledním vydechnutím nebohého Cyrana svorně utírali horké slzy. Pak přišla děkovačka. Lidé sice teatrálně nevstávali, ale aplaudovali tak dlouho a tak mocně a nadšeně, až si vynutili dva přídavky stejně dojatého ansámblu. Odcházela jsem na měkko a ještě dnes si stále připadám očarována tím kouzlem romantiky, zoufalství a lásky...

Muzikálový týden se Story!

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU