Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 21

 Story 21

  • SIMONA KRAINOVÁ je momentálně v jednom kole, ale její prioritou je za každých okolností syn Max.
  • Herečka PETRA ŠPALKOVÁ vtipkuje, že asi musíte otěhotnět, aby si vás všimli. Doma má dva chlapy a práce habaděj. Jak se v ní projevují geny z Valašska?
  • K narození druhého syna věnoval ALEŠ HÁMA manželce kromě prstenu billboard na pražské křižovatce u Anděla…
  • Může existovat něco, co by si ještě mohla ke čtyřicátým narozeninám přát MICHAELA MALÁČOVÁ?
  • Druhá Vicemiss ČR 2009 HANA VĚRNÁ a její přítel Radim si pořídili kouzelný byteček v luxusním rezidenčním komplexu přímo nad ramenem Vltavy. A nás pozvali na návštěvu.
     

Někdy mě to míchá

Snažím se to brát s nadhledem, ale čas od času mě to prostě namíchne. Některé tuzemské plátky si z nás zkrátka udělaly něco jako „soukromou ČTK“. Naše rozhovory se slavnými lidmi jim slouží jako studnice nápadů pro jejich články. Kdyby od nás jen opisovali, bylo by mi to celkem fuk. Jenže tak jednoduché to není. Nikdy nepřevezmou celý článek či jeho smysluplnou část. Vytrhnou z nějaké odpovědi jednu dvě věty, které pak okomentují, překroutí a namíří proti tomu, kdo je vyřkl. Je to hrozně nefér a já to pociťuju jako strašlivou nespravedlnost vůči těm, kteří se v dobré víře svěřují mým redaktorům. Naposledy se mě to dotklo právě dnes, když jsem si při probírce ranní pošty v jednom z týdeníků přečetla, že Josef Klíma se sice v televizi tváří jako hodný děda, ovšem ve skutečnosti je to nepříjemný hrubián, který nesnáší lidi. „Jako důkaz“ je použita část z rozhovoru, který jsme s Josefem Klímou uveřejnili v č. 19 a kde mimo jiné mluvil o tom, že kvůli své práci přišel o soukromí: „O víkendu jdu s rodinou na oběd a hned si ke mně někdo přisedne a vypráví mi svůj příběh. Když jsem naštvanej, namítám: Ukazujete svému doktorovi v hospodě hemoroidy? Jdete za ním do ordinace!“ Tak za prvé: Josefa Klímu, bez jehož moudrých sloupků v LN si neumím představit sobotu, chápu. Už jako malá jsem si nedokázala vysvětlit, co vede některé lidi k tomu, že v pravé nedělní poledne zastaví na náměstí mého otce a pak bez přípravy otevřou dokořán ústa a vehementně mu ukazují osmičku vpravo dole. Většinou se podíval a pak je poprosil, aby mu v pondělí zavolali do jeho stomatologické ordinace a domluvili si termín. Nebylo by ale divu, kdyby místo toho utrousil něco podobného jako pan Klíma. A za druhé: Josef Klíma v našem článku říká i jiné věci. Třeba že ze zdravotních důvodů z televize odešel a žil „nádherný život“. Jenže si, když nepomáhal svými reportážemi lidem, připadal zbytečný, a tak se do toho stresu navzdory doporučení lékařů vrátil. Nebo že je šťastný, protože má pocit, že je u lidí oblíben. No jistě, že je! A nepochybně bude i nadále. Navzdory podobným nesmyslným útokům, které by mu vzhledem k jeho noblese nejspíš nestály ani za komentář...

Hezký týden se Story a s nadhledem!

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky