Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 20

 Story 20

  • „Jaro je nejkrásnější čas v roce,“ raduje se JOLANA VOLDÁNOVÁ. Ze skříně vyndala sukně, sází květiny a těší se do Itálie na kávu.
  • Kdy dohání rodinný život MARTIN STROPNICKÝ? V předchozím manželství se mu narodily tři děti a dalších pět vyženil. Co ho fascinuje, čemu se směje a před čím se má na pozoru?
  • Moderátorka GÁBINA PARTYŠOVÁ neobráží jenom večírky (samozřejmě pracovně…), ale můžete ji potkat třeba i v sokolovně!
  • Rock, step, break, vtipy s Kaiserem a Lábusem, pop a taneční čísla s Helenou Vondráčkovou, Thálie za roli hostinského v muzikálu Bídníci, sborový zpěv s 4TETem. JIŘÍ KORN toho zatím zvládl dost.
  • Inspiraci pro fashion story s herečkou HANOU VÁGNEROVOU jsme našli v muzeu letadel, kde jsme si mohli sáhnout na opravdové letecké veterány.

 

Vzhůru na zahradu!

Původně jsem dnes nechtěla psát o ničem úplně konkrétním. Chtěla jsem se s vámi podělit o pocit, že tohle číslo je opravdu hodně „nabité“, a upozornit třeba na zajímavé rozhovory s Martinem Stropnickým (který s přehledem tvrdí, že my ženy nejsme vůbec tak neproniknutelné, jak si namlouváme, a dokonce, že se pokusil myslet jako my!) nebo s Miluší Šplechtovou (která zase hraje ženu žijící v mužském světě). A pak jsem se chtěla podívat, jestli se onen mužský a ženský svět nějak neprolínají i v interview s Jolanou Voldánovou. Na což jsem ovšem zapomněla jako na smrt hned v úvodu Jolanina vyprávění. Populární moderátorka totiž líčí svůj život ve víru zahradnických prací. A já jsem v nich zrovna až po uši. S letošním jarem jsme se totiž s přítelem konečně dostali i k „zabydlování“ naší nevelké zahrádky. Začátky nebyly lehké. Všechny ty obchody se zelení jsem zprvu objížděla s notnou dávkou sebezapření. Jména kytek si nepamatuju, jeden keř od druhého nepoznám a jediná moje účast na zahradě mých rodičů vždy spočívala výhradně v tom, že jsem si vzala kyblík, dala ho mezi řádky mrkve nebo vedle malinových keříků, sedla si na něj a zatímco moje maminka pilně vytrhávala plevel nebo sbírala plody, já jí vyprávěla zážitky ze života v Praze. A teď jsem měla já, která nikdy „neměla vztah k půdě“, vybírat okrasné kosodřeviny! Ale přežila jsem a bez většího odporu se nakonec zúčastnila i několikadenního vysazování... A najednou skoro nemine den, abych zvědavě neobhlížela, jaké přírůstky má keřík u plotu či kolik květů raší na tom u terasy (přes veškeré okouzlení si jejich jména prostě nepamatuju) nebo zasněně nediskutovala s přítelem o tom, co ještě kam zasadíme. Naše společné zahradní šílenství vyvrcholilo minulý týden, kdy jsme dokonce nepatrnou chvíli řešili, zda stihnout začátek hokejového čtvrtfinále nebo zajet do toho suprového zahradnictví v Radotíně. Tehdy naštěstí ještě zvítězila naše hokejová posedlost, ale do budoucna fakt nevím. Zrovna včera jsem totiž viděla moc hezké kytičky u Jíloviště... :-)

Rozkvetlý týden se Story!

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky