Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Story 18

 Story 18

  • Speciální jednotka Story v čele s šéfredaktorkou Danielou Prokopovou strávila jeden týden zavřená v prosluněném smíchovském ateliéru a fotilo se, fotilo, až se vyfotilo TŘINÁCT NÁDHERNÝCH VENUŠÍ...
  • MICHAL MALÁTNÝ si přerovnal v hlavě hodnoty, má pocit, že začal znovu žít a za poslední dva roky toho napsal víc než za pět let předtím.
  • Když jsme si s herečkou a moderátorkou LAĎKOU NĚRGEŠOVOU chtěli domluvit schůzku, měla pořád obsazený telefon. V rozhovoru vysvětlila proč…
  • S herečkou a moderátorkou MARTOU ONDRÁČKOVOU jsme se vydali na romantickou projížďku a z koňského sedla se nám svět zdál mnohem hezčí.
  • „V kursu vaření jsem poprvé a myslím, že i naposled…“ zhodnotila IVETA LUTOVSKÁ svou účast na kursu vaření a se smíchem dodala: „A to se přítel těšil, že k večeři nebudou rohlíky s máslem…“.

Zapojte se do dražby na venuse.story.cz!

 

Aspoň kousek světla...

Když si do Googlu zadáte slovo Venuše, dozvíte se v první řadě, že jde o druhou planetu sluneční soustavy. V dlouhém výkladu na téma oběžné dráhy, rychlosti a složení můžete ale najít i pár velice zajímavých zmínek: Je to jediná planeta, kterou kdy lidstvo pojmenovalo po ženě. Jde o jeden z nejsilněji svítících bodů na nebi. A jelikož je vidět za svítání i za soumraku, říkáme jí někdy jitřenka, jindy večernice. Už jen z těchto několika slov je patrné, proč právě tahle planeta nese jméno římské bohyně krásy a lásky. Je to – aspoň z naší pozemské dálavy – jedna z nejhezčích planet, světlo naděje v nekonečném prostoru vesmíru, které je s námi, když s těžkými víčky vstáváme, i když s bolavou a unavenou hlavou uléháme. Je tady a svítí, co může, aby nás povzbudilo. A také trochu aby dostálo pověsti jiné Venuše, té pozemské, jejíž jméno nese. Té Venuše, která od svého bájného zrození z mořské pěny okouzlovala miliony smrtelníků a ponoukala desítky umělců, aby ji ztvárnili po svém. A která před několika měsíci inspirovala i nás, když jsme přemýšleli nad tím, jaký velký fotografický projekt pro vás letos připravit. Zjistili jsme totiž, že ač každý z umělců pojal svoji Venuši jinak a předlohou mu stála jiná múza z jiné doby, nakonec je na obraze vždycky úžasná žena hodná obdivu. Oslovili jsme proto třináct slavných žen, které si nejsou podobné věkem, tváří, postavou ani „stylem“, a zkusili je nafotografovat podle těch nejzajímavějších obrazů Venuší, které jsme objevili. Věřte, že focení nebylo právě jednoduché – ať už proto, že jde o obrazy nezřídka výpravné, nebo proto, že „naše“ celebrity musely leckdy projevit značnou dávku osobní odvahy (o čemž se ostatně můžete dočíst v reportáži na stranách 30–33), za což jim patří upřímný dík! Zda se nám nakonec povedlo zachytit alespoň kousek Venušiny krásy, grácie a charizmatu, alespoň zlomek onoho vesmírného světla, jímž září, už musíte posoudit sami. My v to pevně věříme. :-)

Božský týden se Story!

P. S. Pokud se vám fotografie zalíbí, můžete až do konce května navštívit jejich výstavu v OC Arkády v Praze 4.

Daniela Prokopová, šéfredaktorka

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky