Život bez kávy a čaje si nedokáže představit 9 z 10 Čechů

Soutěžit můžete od 29.2.2016 0:01:00 do 13.3.2016 23:59:00

Podle výzkumu společnosti IPSOS pro Jacobs Douwe Egberts si život bez kávy a čaje nedokáže představit 9 z 10 Čechů. Káva a čaj: dva světy, které se vzájemně doplňují. Přesto však existují rozdíly. Oba nápoje jsou našimi věrnými společníky.

Kafař se potřebuje po ránu nakopnout, aby všechno stihl včas. Čajař si zase libuje ve svém klidu. Rána čajaře a kafaře se příliš neliší. Oba si své hrnky vypijí ve spěchu, ale odpoledne už všichni touží po klidu a společnosti přátel. S tím rozdílem, že milovník čaje si svůj šálek přece jen raději vychutná v pohodlí domova. Jaké mají zvyky čajaři a jak se chovají kafaři? Do celonárodního hlasování se můžete zapojit i vy na stránkách www.bavsekavounebocajem.cz. Můžete tu také vyhrát zásoby kávy Jacobs nebo čaje Pickwick na celý rok.

Čeští kafaři? 

Muži i ženy pijí nejčastěji rozpustnou kávu, protože stále spěchají. Odpoledne se však oba těší na klidnější chvilku s praženou mletou kávou. V kavárně muž volí třeba espresso, žena objednává cappucino. Do českého hrnku nejčastěji míří mléko a cukr. Muži se výčitkami z oslazené kávy rozhodně netrápí. Na rozdíl od žen, které si často připravují hořkou variantu pouze s mlékem. Ty jsou také celkově většími kafařkami. Oceňují ale, když si svou kávu mohou vypít se svými protějšky. Což se jim nejčastěji povede v odpoledních a večerních hodinách.

Čeští čajaři?

Muži se k čaji chovají poněkud konzervativně. Preferují černý čaj, bylinkové si vaří, jen když je něco bolí. Ženy naopak oceňují zdravotní přínos bylinkových a zelených čajů. Jsou také velkými příznivkyněmi ovocných čajů, jimiž zahánějí žízeň při různých sportovních aktivitách. I mladí lidé do 30 let více holdují ovocným čajům. Kávu si dávají také, ale příležitostně.
 
Káva a čaj představují dva zcela rozdílné světy, které se však neustále potkávají a prolínají. Nápoje, stejně jako lidé, kteří je pijí, jsou různé, přesto stojí harmonicky vedle sebe a rozdávají svému okolí rozmanitost chutí a vůní.
 
Káva nebo čaj? Hlasujte i vy www.bavsekavounebocajem.cz a můžete vyhrát kávu Jacobs nebo čaje Pickwick na celý rok.

Soutěž

Soutěžte a vyhrajte s námi jeden ze tří balíčků čaje Pickwick a kávy Jacobs v hodnotě 500 Kč.

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

K výhře gratulujeme: Mária J. - Peruc-Hřivčice, Veronika K. - Petrovice u Karviné, Anna F. - Praha 10

 

Soutěž již byla ukončena.

Soutěžní otázka

Kolik šálků kávy vypije denně kafař, kolik šálků čaje vypije denně čajař?

Soutěž již byla ukončena.

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena