Vyhrajte ilustrovanou publikaci Patchwork & Quilting: Skvělý dárek pro šikovné ruce!

Soutěžit můžete od 28.11.2016 0:01:00 do 11.12.2016 23:59:00

Ruční práce jsou opět v módě. Přikrývky, prostírání, tašky, vestičky a další praktické i zdobné věci vyrobené technikami patchwork a quilting vypadají náramně.

Sešíváním kousků látek do zajímavých celků (patchwork) vznikne hotový výrobek. Případně může posloužit jako vrchní polotovar, který se spojí se spodní vrstvou látky, dovnitř se přidá výplň, například vatelín, a vše se důkladně prošije (quilting). Obě související techniky jsou známé z dávných časů i různých koutů světa, takže svébytných motivů, inspirací i postupů existuje celá řada. Nad prapůvodním, ryze praktickým důvodem, aby staré oblečení, ústřižky materiálů či látkové pytle na potraviny nepřišly nazmar, postupně zvítězila skutečnost, že každý kousek je originál. Jak tvrdí textilní návrhářka Susan Briscoe, navíc je stříhání, sešívání a prošívání ohromný relax. V publikaci Patchwork & Quilting uvádí „výrobní tajemství“ i užitečné rady, jak konkrétně postupovat a čím si práci můžete usnadnit. Srozumitelný text doplňují názorné ilustrace a barevné fotografie, takže se do díla můžou pustit i začátečníci.

Soutěž

VYHRAJTE PUBLIKACI PATCHWORK & QUILTING, kterou vydává nakladatelství Metafora www.metafora.cz.

Stačí správně odpovědět na soutěžní otázku, mít trochu štěstí a pět z vás získá publikaci Patchwork & Quilting.

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

Pravidla soutěží na webech společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. najdete zde.

K výhře gratulujeme:

Veronika N., Strakonice
Vlasta H., Týnec nad Sázavou
ALENA K., PARDUBICE
Jaroslav S., Uherčice
Libuše H., Heřmanův Městec

Soutěž již byla ukončena.

Soutěžní otázka

Jednoduché, přitom efektní technice se dodnes říká seminole. Zvláštní sešívání pruhů látek totiž patřilo k tradičnímu umění jistého etnika. Kdo jsou Seminolové?

Soutěž již byla ukončena.

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena