Soutěž o ceny s filmem Voda pro slony

Soutěžit můžete od 19.5.2011 0:00:00 do 29.5.2011 23:59:00

Voda pro slony je o lásce ve všech formách – o lásce mezi mužem a ženou, uvnitř rodiny i mezi lidmi a zvířaty.

Soutěž o ceny s filmem Voda pro slony

Vyhrajte jeden ze tří balíčků, ve kterém najdete knihu, která byla předlohou filmu, sadu kosmetiky Peppermint Cream od společnosti Mary Kay, 2 vějíře a dvě trička!

Voda pro slonyVoda pro slony (Water for Elephants)

Výpravná romance z cirkusového prostředí 30. let minulého století o zakázané lásce, která se zrodí na magickém místě plném dobrodružství, zázraků a nebezpečí, vznikla podle celosvětového knižního bestselleru Sary Gruenové. Hlavní role ztvárnili držitelka Oscara Reese Witherspoon a hvězda ságy Stmívání Robert Pattinson.

Jacob Jankowski (Robert Pattinson) skládal závěrečné zkoušky na veterině, když se dozvěděl, že oba jeho rodiče zemřeli při autonehodě. Bez rodiny a bez peněz Jacob netušil, jak dál, ale osud ho zavál do vlaku světového cirkusu Benzini. Hospodářská krize právě vrcholila a pro Jacoba, stejně jako pro spoustu dalších, cirkus znamenal spásu, ačkoliv to byl svět s úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Jako téměř dostudovaný veterinář dostal Jacob na starost cirkusový zvěřinec včetně cirkusových běloušů krásné krasojezdkyně a hvězdy volné drezury koní Marleny (Reese Witherspoon). Marlenu k cirkusu přivedla láska k nesprávnému muži, charismatickému, ale zvrhlému a násilnickému řediteli cirkusu (Christoph Waltz). S Jacobem ji od začátku pojila nejen láska ke zvířatům, ale také vztah ke slonici Rosie, která se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit před úpadkem. Jak ale s Rosie číslo nacvičit, když nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy? Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí postupně vzniklo, bylo založeno na důvěře a lásce a nakonec se pro všechny tři stalo jedinou nadějí na přežití.

Kniha Voda pro slony se po vydání v roce 2006 držela 12 týdnů v žebříčku bestsellerů podle novin New York Times. Čtenáři se dodnes ztotožňují s hlavními postavami, jejich nadšením, chutí do života a druhou šancí, kterou chytí a nepustí. „Voda pro slony je o lásce ve všech formách – o lásce mezi mužem a ženou, uvnitř rodiny i mezi lidmi a zvířaty,“ říká spisovatelka Sara Gruenová. Představitelka hlavní role Reese Witherspoon dodává: „Je to krásný příběh o lásce, naději, spáse, druhých šancích a nalezení opravdového štěstí.” 

Nápovědu k soutěžní otázce hledejte na stránkách Kafe.cz.

Přečtete si, prosím, všeobecné marketingové podmínky.

Gratulujeme k výhře Ladislavě S. z České Lípy, Marii M. z Havlíčkova Brodu a Věnceslavě H. z Býště!

Voda pro slonyVoda pro slony

Soutěž již byla ukončena.

Soutěžní otázky

Jak se jmenovala vlastním křestním jménem modelka Twiggy?

Co znamená „peep-toe-shoes?

Co je pro zpěvačku Martu Jandovou motor?

Soutěž již byla ukončena.

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena