Soutěž o 5 knih Léčivé bylinky ve vaší zahradě a kuchyni

Soutěžit můžete od 26.5.2011 0:00:00 do 4.6.2011 23:59:00

Žijte zdravěji a přirozeněji s využitím bylinek

Léčivé bylinky ve vaší zahradě a kuchyni

Léčivé bylinky ve vaší zahradě a kuchyniModerní léčení bylinkami (fototerapie) vychází z tisíciletých tradic. Od pradávna lidé sbírali listy, květa, plody nebo kořeny a předávali si své vědomosti z generace na generaci. Četné nálezy semen při vykopávkách svědčí o tom, že rostliny byly už velmi dávno ceněny jako prostředky k výživě a léčení. S vynálezem knihtisku se vědomosti o léčení bylinami staly přístupnými i širokým vrstvám lidu. Léčivé rostliny a koření stále hojněji rostly na selských i měšťanských zahradách. Ve 20. století užívání čerstvých bylin velmi ustoupilo. Kromě petržele a pažitky neznal moderní člověk skoro žádné čerstvé bylinky, které ještě jeho babička zcela samozřejmě používala v kuchyni.

Naštěstí se trend vrací zase k přírodě. Mnozí lidé chtějí ve světě tak silně ovlivněném technikou žít zdravěji přirozeněji. A tak mnohé zapomenuté bylinky prožívají přímo svoji renesanci. Jejich obsažené látky – vitaminy, minerály, éterické oleje, hořčina či tříslovina, stejně jako sekundární rostlinné působící látky – činí bylinky v kuchyni nepostradatelnými. Jedinečná je i jejich chuť, libá vůně a kořenící síla.

Patříte také mezi lidi, kterým se při slově bylinky vybaví vonící zahrada, aromatické a léčivé rostliny a lahodné recepty? Chcete využít léčivou sílu přírody a zároveň si dopřát chutné zpestření své kuchyně? Jste si vědomi toho, že léčivé bylinky mají pozitivní vliv na organismus i psychiku, podporují imunitní systém přirozeným způsobem a přitom je můžeme pěstovat téměř kdekoli - na zahradě i v květináči na balkónu?

V knize „Léčivé bylinky ve vaší zahradě a kuchyni“ naleznete výčet 130 léčivých bylinek a koření slovem i obrazem, osvojíte si praktické rady a návody pro sázení a úspěšné pěstování a vyzkoušíte spoustu receptů pro přípravu pokrmů, kořenících směsí i léčivých přípravků. Obsáhlé informace o bylinkách a množství receptů činí tuto knihu nezbytnou pro ty, jejichž koníčkem je zahrada a vaření!
Kniha „Léčivé bylinky ve vaší zahradě a kuchyni“ vyšla v nakladatelství CPress.

Odpovězte správně na soutěžní otázky, na 5 výherců čeká kniha Léčivé bylinky ve vaší zahradě a kuchyni!

Správné odpovědi hledejte na stránkách www.kafe.cz.

Přečtete si prosím všeobecné marketingové podmínky. 

Gratulujeme k výhře panu Milanu N. z Prahy, Michalovi M. z Vítkova, paní Ludmile H. ze Zlína, Kateřině L. z Plzně a Jiřině O. z Olšan!

Soutěž již byla ukončena.

Soutěžní otázky

Co spojuje Jiřinu Bohdalovou a Ivu Janžurovou?

Ve kterém století založila hraběnka Jacoba von Beieren rozsáhlou zahradu, o které se píše v článku o Keukenhofu?

Jaké je povolání proměněné Evy z pátku 13.?

Na co se ptáme v soutěži o knihu O kávě?

Soutěž již byla ukončena.

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena