Soutěž: Nenechte se skolit nachlazením. Pomohou omega-3 mastné kyseliny

Soutěžit můžete od 31.10.2016 0:01:00 do 13.11.2016 23:59:00

Na obranyschopnost organismu má kromě proměnlivého podzimního počasí vliv především strava. Pokud svou imunitu chcete posílit, zaměřte se na konzumaci potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny. Dopřát si je můžete například v pokrmech z tučných mořských ryb nebo v kvalitním doplňku stravy. O ten nyní můžete i soutěžit.

Kvůli infekčnímu onemocnění horních dýchacích cest neboli nachlazení často několik dnů proležíte v posteli nebo v horším případě propotíte v práci, a přitom ještě nakazíte své kolegy. Tomu největšímu náporu musí váš imunitní systém čelit v době proměnlivého počasí. Zatěžkávací zkoušku pro něj představují zejména prudké výkyvy teplot, změny v atmosférickém tlaku, srážkách nebo intenzitě slunečního záření.

Mezi prostředky, jak posílit obranyschopnost organismu, patří třeba zdravé otužování, pravidelné kardio cvičení a pobyt na čerstvém vzduchu. Přímý vliv na správnou funkci vašeho imunitního systému má především druhové i chemické složení stravy, kterou do těla přijímáte. Imunita je přímo závislá na přísunu vitaminů (např. A, B1 a C) a rovněž omega-3 mastných kyselin a některých vitaminů.

„Mnoho klinických studií potvrzuje, že pravidelná konzumace omega-3 nenasycených mastných kyselin pomáhá posilovat imunitu, působí protizánětlivě a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Navíc omega-3 upravují hladinu cholesteroluv krvi i krevní tlak a urychlují hojení ran. Kromě toho mají pozitivní vliv na srdce a cévy, snižují výskyt srdečního infarktu a mozkové mrtvice,“ vysvětluje nutriční terapeutka Margareta Iliopulosová.

Mezi bohaté zdroje omega-3 mastných kyselin pak patří především tučné mořské ryby, jako jsou například losos, tuňák, sleď nebo makrela. Češi však ve srovnání s obyvateli jiných států Evropy sní mnohem méně ryb. Podle odborníků bychom však ryby měli konzumovat nejlépe třikrát týdně. Pokud seale ryby ve vašem jídelníčku neobjevují, je vhodným způsobem na doplnění omega-3 mastných kyselin také konzumace kvalitního doplňku stravy.

Soutěž

Ideální variantou jsou kapsle OmegaMarine Forte+ obsahující čerstvý rybí olej s vysokou koncentrací omega-3 mastných kyselin. Tento doplněk stravy můžete vyhrát, odpovíte-li správně na soutěžní otázku. Dvouměsíční balení OmegaMarine Forte+ čeká na deset z vás.

Odpověď hledejte na
www.omegamarineforte.cz.

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

Pravidla soutěží na webech společnosti VLTAVA LABE MEDIA a. s. najdete zde.

K výhře gratulujeme:

Hana S., Uherčice
Eva V., Jihlava
Marie D., 50003 Hradec Králové ČR
Renáta S., Praha 2
Anna Ř., Praha 7
Zdeněk K., Třemošnice
EVŽENIE L., VOLYNĚ
Zdena V., Hartvíkovice
Alena P., Halenkovice
Petra S., Chomutov

Soutěž již byla ukončena.

Soutěžní otázka

Kolik kapslí doplňku stravy OmegaMarine Forte+ pokryje doporučený denní přísun omega-3 mastných kyselin?

Soutěž již byla ukončena.

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena