Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

Soutěžit můžete od 20.1.2016 0:01:00 do 14.2.2016 23:59:00

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu - 18. června 2016, 18,00 hodin, O2 arena Praha. LEGENDA O PRSTENU ZNOVU OŽÍVÁ, TENTOKRÁT V UNIKÁTNÍM FILMOVÉM PŘEDSTAVENÍ NA GIGANTICKÉM FILMOVÉM PLÁTNĚ ZA DOPROVODU 250ČLENNÉHO SYMFONICKÉHO ORCHESTRU, SBORŮ A ZAHRANIČNÍCH SÓLISTŮ.

Úspěšný film Pán prstenů: Společenstvo prstenu bude 18. června tohoto roku uveden na velkoplošné obrazovce v pražské O2 aréně. Projekci na filmovém plátně s plochou více než 150 metrů čtverečních doprovodí 250 členů symfonického orchestru, sboru a zahraničních sólistů. Do dvou let se chystají ve stejném provedení i zbývající díly trilogie režiséra Petera Jacksona.

Film Pán prstenů: Společenstvo prstenu natočený podle knihy Johna Ronalda Reuela Tolkiena měl v České republice premiéru 10. ledna 2002. Jeho návštěvnost dosáhla téměř milionu diváků. Hudbu pro snímek složil Howard Shore. "Velký rozsah hudby vyžaduje symfonický orchestr, smíšený sbor, chlapecký sbor a instrumentální a vokální sólisty zpívající v Tolkienových literárních jazycích, ale samozřejmě i v angličtině."

Hudba Pána prstenů je řazena mezi nejkomplexnější díla na poli filmové hudby. Styly a nástroje z různých koutů světa poskytují jednotlivým prvkům Tolkienova světa hudební stopu. Pro venkovské a jednoduché hobity jsou typické melodické keltské tóny. Mystické elfy doprovází éterické východní podbarvení. Industrializované hordy skřetů hudebně podbarvují bubnové zvuky včetně japonských taiko bubnů a kovových zvonů a řetězů, které bijí o struny piana. Svět lidí se prezentuje prvky žesťových nástrojů.

"Moje první hudba k trilogii Pán prstenů, ke Společenstvu prstenu, byla začátkem mé cesty do Tolkienova světa a vždy budu mít k této hudbě a samotnému zážitku zvláštní vztah," podotkl Shore.

Jackson a jeho produkční tým čítající přes 2 400 lidí filmoval v lokalitách Nového Zélandu za pomoci 26 000 komparzistů. Ve filmu hrají Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tylerová, Viggo Mortensen, Cate Blanchettová, Orlando Bloom, Christopher Lee, Hugo Weaving, Sean Bean a další hollywoodské hvězdy.

Vstupenky na show Pán prstenů: Společenstvo prstenu jsou v prodeji od 18. listopadu v síti Ticketportal.

Soutěž

Zapojte se do soutěže o tyto ceny:

1. cena 2 vstupenky a DVD Pán prstenů
2. cena PC hra + 2 vstupenky
3. cena DVD Pán prstenů

www.ticketportal.cz

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

K výhře gratulujeme: Drahomíra K. - Praha 9, Eva K. - Praha 5 - Slivenec, Kateřina L. - J. Hradec

Soutěž již byla ukončena.

Soutěžní otázka

Ve které zemi se převážně natáčel Pán Prstenů?

Soutěž již byla ukončena.

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena