Jak se těží miliardy?

Soutěžit můžete od 28.12.2015 0:01:00 do 10.1.2016 23:59:00

Tak se jmenuje nová knížka moderátora, novináře a spisovatele Luboše Xavera Veselého. Kniha je prvním skutečně uceleným popisem skutečností, okolností a souvislostí kolem jedné z největších ekonomických kauz české polistopadové historie – privatizace Mostecké uhelné společnosti.

Publikaci v pondělí 7. 12. 2015 spolu s autorem pokřtil v pražském podniku Foodstory bývalý premiér České republiky Jiří Paroubek.

Privatizace Mostecké uhelné společnosti dodnes plní stránky novin a hýbe českou i zahraniční politikou. Děj možná nejvýbušnější tuzemské knihy s politickým kontextem letošního roku nás zavede mimo jiné do divokých 90. let, kde se zrcadlí podivuhodný příběh o budování reálného kapitalismu v naší zemi. Čtenář dostává jedinečnou možnost nahlédnout pod pokličku rozhodovacích procesů nejen v nejvyšších patrech managementu tehdejších firem, ale také ve vládních kruzích. Na to, jak se privatizovala jedna z největších firem v naší zemi, vzpomínají všichni důležití aktéři kauzy. Jeden z nich – Antonín Koláček – v knize poprvé dokonce otevřeně mluví o stovkách milionů korun, které musel na různé strany vyplatit, aby se jemu a jeho partnerům podařilo MUS ovládnout.

„Podklady pro knihu jsem sbíral a dával dohromady téměř rok. To, co se mi podařilo dát dohromady, je podle mě něco, co se velmi přibližuje tomu, co se ve skutečnosti kolem Mostecké uhelné odehrálo,“ říká autor Jak se těží miliardy? Luboš Xaver Veselý. „Kauza Mostecké uhelné je určitě velkým příběhem naší polistopadové minulosti a je dobře, že se o tom napsala kniha. Je tady ale i spousta dalších kauz, které by si podobné zpracování zasloužily,“ okomentoval čerstvý knižní počin expremiér Jiří Paroubek.

Jak se těží miliardy? O tom už se od nedělního odpoledne může přesvědčit prezident republiky Miloš Zeman, který s Lubošem Xaverem Veselým natáčel v Lánech pořad Prezidentský pressklub. Před jeho vysíláním autor hlavě státu své dílo dal i s věnováním k přečtení.

„Uvědomuji si, že tato kauza je dodnes živá a hýbe českou společností. Právě proto bych chtěl poděkovat nakladatelství Olympia, že se nebálo a knihu o Mostecké uhelné vydalo,“ uzavřel Luboš Xaver Veselý.

Luboš Xaver Veselý (1968) je český novinář, moderátor a spisovatel. Je autorem několika knih. Za zpověď zločinců odsouzených k doživotnímu pobytu za mřížemi nazvané Doživotí získal v roce 2007 Cenu Egona Ervína Kische za významné dílo literatury faktu. V současnosti moderuje na Frekvenci 1 pořad Pressklub, kde vyzpovídal desítky předních politiků a významných osobností české společnosti.

Soutěž

Vyhrajte jeden z pěti výtisků! Stačí jen správně odpovědět na otázku a mít štěstí při losování!

Nápověda na: www.facebook.com/jaksetezimiliardy

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

K výhře gratulujeme těmto stouěžícím: Milena U. - Jablůnka, Kateřina T. - Ostrava, Hana J. - Újezd u brna, Ludmila Č. - Přelouč, Václav H. - Písek

Soutěž již byla ukončena.

Soutěžní otázka

Kdy byla první vlna kupónové privatizace v ČSFR?

Soutěž již byla ukončena.

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena