Gumoví medvídci mají také svůj den

Soutěžit můžete od 15.7.2015 0:01:00 do 31.7.2015 23:59:00

Víte, kdo slaví svůj den 15. července? Jedna z nejznámějších želatinových cukrovinek na světě – gumový medvídek. Za jejím vznikem stojí německá rodinná firma HARIBO, která vznikla před 95 lety v Bonnu jako malá továrna pracovitého cukráře Hanse Riegla.

Byl to nápad Hanse Riegla, který se inspiroval cvičenými, tzv. tančícími medvědy v devatenáctém století, kteří vystupovali jako atrakce na jarmarcích a slavnostech. Předchůdci dnešní cukrovinky byli želatinoví medvídci, kteří byli mnohem větší, tenčí a kromě želatiny se později vyráběli i z lékořice. Zlatý medvídek v podobě, v jaké ho známe dnes, se na trhu poprvé objevil roku 1960. Od té doby prošel několika drobnými změnami a získal celou řadu ocenění od samotných spotřebitelů i odborné veřejnosti.

Každý mlsoun a milovník cukrovinek by si měl Mezinárodní den gumových medvídků poznačit do svého kalendáře a načít alespoň jeden sáček HARIBO Goldbären s tradiční lahodně ovocnou příchutí jahod, citronu, maliny, pomeranče, ananasu a jablka nebo jejich šťavnatější verzi HARIBO Saft-Goldbären, která obsahuje 25 % ovocné šťávy.

Soutěž

Odpovězte na jednoduchou soutěžní otázku a vyhrajte jeden ze šesti sladkých balíčků s překvapením.

Nápovědu naleznete v rubrice „Čísla a fakta“ na www.haribo.cz.

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.


 

 

 

K výhře gratulujeme těmto soutěžícím: Pavla D. - Brno, Jan H. - Velká Polom, Ladislava N. - Pardubice, Dagmar D. - Brno, Monika D. - Pecka, Svatava Z. - Strážnice

Soutěž již byla ukončena.

Soutěžní otázka

Kolik kusů Zlatých medvídků HARIBO Goldbären se vyrobí na celém světě za jeden den?

Soutěž již byla ukončena.

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena