Akce KNIHY MAJÍ ZELENOU zve na setkání s autory, a to už 23. dubna!

Soutěžit můžete od 18.4.2015 0:01:00 do 2.5.2015 23:59:00

Akce KNIHY MAJÍ ZELENOU je určená primárně na podporu knihkupců a čtení. Konat se bude pouze jeden den, a to 23. dubna na Světový den knihy a autorských práv.

V tento den dostanou zákazníci knihkupectví 15 % slevu na nákup tištěných knih a mohou se setkat se svými oblíbenými autory. Jejich seznam a cestu k nim naleznou na speciálně vytvořených stránkách www.knihymajizelenou.cz, kde je interaktivní mapa se všemi knihkupectvími po celé republice.

KNIHY MAJÍ ZELENOU pořádá Svaz českých knihkupců a nakladatelů ve spolupráci s Asociací spisovatelů, za podpory významných nakladatelů, distributorů i tiskáren a pod záštitou MŠMT ČR. Akce chce zvýšit povědomí o důležité roli knihkupců, kteří často fungují i jako kulturní a společenská centra v regionech, a současně obrátit pozornost ke čtení a literatuře obecně.

Svou účastí v KNIHY MAJÍ ZELENOU se rozhodli ji podpořit význačné spisovatelské osobnosti, s nimiž se čtenáři setkají přímo ve vybraných knihkupectvích (Petra Hůlová, Tereza Brdečková, Jiří Dědeček, Miloš Kratochvíl, Jan Burian, Emil Hakl a mnoho dalších).

Mapu, seznam akcí (pravidelně aktualizovaný), vyjádření známých lidí a institucí a spoustu dalších informací naleznete na webových stránkách k akci www.knihymajizelenou.cz.

Soutěž

Vyhrajte balíček pěti následujících knih, stačí jen správně odpovědět na otázku a být vylosován.

Tato soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

Mělas to vědět

Grace Reinhart Sachsová žije život, jaký si vysnila: má dokonalého manžela, dětského onkologa, báječného syna Harryho, krásný byt v New Yorku a vlastní terapeutickou praxi. Její idylický život a problémy ostatních, se kterými se setkává v práci, ji přimějí napsat knihu, ve které se snaží ženám napovědět, jak naslouchat mužům. Týden před vydáním knihy se ale její život od základů změní: bezcitná vražda v jejím blízkém okolí, chybějící manžel a řetězec strašlivých událostí…

Přírodní kosmetika - jak na to

Více jak 200 rad, postupů a návodů k výrobě přírodních kosmetických produktů... Krása z přírody, vyrobte si doma, utrácíte spousty peněz za kosmetiku? A myslíte si, že bez drahých kupovaných přípravků to nejde? Pak pro vás máme dobrou zprávu. Jde, a ještě u toho ušetříte. Nemluvě o tom, že pro sebe uděláte to nejlepší a pořídíte si to nejzdravější. Naučíme vás míchat nádherně voňavé krémy, tekutá mýdla, šampony, vlasové i obličejové masky, parfémy, přísady do koupele, tělová a odličovací mléka, zkrátka cokoli si vzpomenete. A to vše ze zdravých, stoprocentně přírodních surovin. Dozvíte se také, podle čeho vybírat, jak se vyznat ve všemožných bylinkách a ingrediencích. Fotograficky ilustrované jednoduché recepty vás spolehlivě povedou, takže se brzy stanete skvělými výrobci té nejzdravější přírodní kosmetiky, jakou si jen umíte představit.

Kufr paní Sinclairové

Osudový příběh o rodinných tajemstvích, spřízněných duších a promeškaných příležitostech. Osamělá Roberta pracuje v knihkupectví Old and New a ráda sbírá všemožné poklady minulosti ukryté ve starých svazcích - fotografie, dopisy, pohlednice. Když jí otec jednou věnuje starý kufr, jenž svého času patříval její babičce, objeví v něm prazvláštní dopis z druhé světové války. Je pod ním podepsaný její dědeček, jehož nikdy nepoznala - nejde jí však do hlavy, jak ho mohl napsat, jelikož dle data uvedeného v listu už měl být tehdy dávno po smrti… Dorothy prožívá nešťastné manželství s Albertem, jenž posléze odchází bojovat do války. Když jednoho dne spadne do pole za jejím domem stíhačka, poznává shodou okolností polského majora letectva Jana Pietrykowského a s tím, jak se jejich pouto prohlubuje, v ní vzklíčí naděje na lepší budoucnost - snad přece jen nalezne štěstí. Osud má však s nimi oběma jiné záměry a zanedlouho už musí Dorothy skrývat tajemství tak velké, že jeho důsledky pocítí i její vnučka Roberta o desítky let později…

Jsem single a pomstím se


Suzie Millerová radí ve svém sloupku zoufalým a zhrzeným ženám v problémech s láskou. Sama se však necítí o nic lépe. Jak to, že zase dostala kopačky? Po dalším nevydařeném vztahu, tentokrát s kolegou z práce, se s tikotem biologických hodin a pifkou na celý svět rozhodne, že nastal čas, aby svým bývalým láskám dala za vyučenou. A začne se všem svým ex originálním způsobem mstít. Vzniká tak řada komických situací, ve kterých ji bok po boku provází kamarád Drew. Jenže Drew má před svatbou a se Suzie je mu nezvykle dobře. Že by špatná volba? A jsou opravdu všichni muži prevíti?

Elév


Vztah života a literatury, vztah reality a fikce, odpovědnost spisovatele k sobě samému, k vlastní tvorbě, ke společnosti - to jsou klíčová témata příběhu „umělce jako mladého muže“ Nathana Zuckermana, jeho duchovního otce - věhlasného židovského spisovatele E. I. Lonoffa, Lonoffovy manželky Hope a jeho bývalé žačky a intimní přítelkyně Amy Bellettové, kterou Nathan (jako by tím dokresloval, že hranice mezi skutečností či dějinnou pravdou a autorskou invencí je velice vágní) ztotožňuje ve své fantazii s historickou Anne Frankovou, zavražděnou nacisty. Philip Roth nepíše svou silně autobiografickou prózu „o smyslu literatury“ se smrtelnou vážností, ale pohlíží na spisovatelství s nemalou dávkou komiky a groteskní nadsázky, čímž dodává portrétům učedníka Zuckermana a jeho mistra Lonoffa ironické zabarvení.

K výhře gratulujeme těmto soutěžícím: Marie G. - Luhačovice, Zuzana P. - Kašava, Pavel H. - Karviná 6, Milada K. - Česká Třebová, Marie K. - Rychnov nad Kněžnou

Soutěž již byla ukončena.

Soutěžní otázka

Proč se akce koná právě 23. dubna?

Soutěž již byla ukončena.

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena