Velikonoční speciality na poslední chvíli, kterými všem vyrazíte dech!

Cupcaky vypadají efektně, a přesto nejsou nijak náročné na přípravu. Pokud toužíte po něčem méně tradičním, co by se mohlo vyjímat na vašem velikonočním stole, zkuste právě je!

Jarní zajíčci

Suroviny na cca 12 kousků:

Těsto:
85 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť
98 g cukru krystal
2 velká nebo 3 menší vejce
145 g hladké mouky
1 ČL kypřicího prášku do pečiva
malá špetka soli
45 ml plnotučného či kokosového mléka
50 g strouhaného kokosu
trochu kokosového mléka na namočení kokosu

Krém:
150 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť
100 g moučkového cukru
40 g rozlámané bílé čokolády

Dekorace: 100 g strouhaného kokosu, 12 rozinek, 20 kusů marshmallow

Postup:
Předehřejme si troubu na 180 °C. Připravíme si papírové košíky, případně plech na muffiny, který vyložíme papírovými košíčky. Vždy je lepší zvolit kombinaci košíčků a plechu – pojistíme si tím správný tvar cupcaků.

Nejprve namočíme strouhaný kokos v kokosovém mléce. Pak smícháme mouku s kypřicím práškem na pečení a špetkou soli, směs prosejeme.  V další míse vyšleháme rostlinný tuk Hera máslová příchuť s cukrem do hladké pěny a postupně přidáme všechna vejce, jedno po druhém. Pak přidáme mouku a vše vyšleháme do hladkého těsta. Nakonec přidáme strouhaný kokos a vše pečlivě smícháme. Košíčky plníme lžící do 2/3 jejich obsahu. Pečeme cca 20 minut. Zda jsou cupcakes upečené, zjistíte pomocí špejle – pokud se po zapíchnutí těsto na špejli nelepí, jsou upečené. Po vytažení z trouby necháme vychladnout.

Postup krém:
Ve vodní lázni rozpustíme bílou čokoládu. V dalším míse vyšleháme rostlinný tuk Hera máslová příchuť s moučkovým cukrem. Nakonec do hmoty přidáme rozpuštěnou bílou čokoládu a vše pečlivě promícháme.

Než se rozpustí čokoláda na vodní lázni, nakrájíme marshmallow na několik plátků, ze kterých budeme vytvářet uši a tváře zajíčků. Pomocí lžíce navrstvíme na cupcakes připravený krém a posypeme strouhaným kokosem. Z plátků marshmallow připevníme na krém uši a tváře a z rozpůlených rozinek vytvoříme oči. Vše je důležité připevnit do nezatuhlého krému, jinak marshmallow nebude na cupcakes držet.

 

 

Nejnovější články

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena