Kruhy pod očima: 5 tipů, jak na ně

Profimedia.cz

Kruhy pod očima

Kruhy a váčky pod očima trápí mnoho žen. Objeví se, když je nečekáte a nechtějí zmizet. Díky nim pak vypadáte starší. Co s tím?

Příčin, díky kterým kruhy pod očima vznikají, je celá řada. Tou hlavní je nedostatek spánku. A vůbec nemusí jít o následek bujarých oslav. Stačí, pokud jste dlouho do noci pracovala, anebo jen nemohla spát. Nedostatek odpočinku se na vašich očích ihned podepíše. Ale pozor, kruhy způsobuje i pravý opak – nadbytek spánku! Svou roli hraje i věk, genetické dispozice a další faktory – stres, dehydratace, delší pláč, větší konzumace alkoholu, nadbytečný příjem soli, alergie či těhotenství.

Jak na kruhy vyzrát?

1. Méně solte a dostatečně pijte

Snižte příjem soli a naopak zvyšte příjem tekutin, samozřejmě nealkoholických. Ideální je čistá voda. Hlídejte si příjem alkoholu a chystáte-li se na oslavu, vždy vypijte i nějakou sklenici vody, abyste zabránila dehydrataci.

2. Dopřejte si spánek

Dostatek spánku je na prevenci kruhů pod očima velmi důležitý. Dopřejte si sedm až osm hodin spánku denně, před usnutím se vyhněte alkoholu a kofeinovým nápojům. Ložnice by měla být tichá, vyvětraná a dobře zatemněná.

3. Chraňte se před sluncem

Chraňte oči před přímými slunečními paprsky, vždy používejte kvalitní sluneční brýle s UV filtrem. Oblast kolem očí je totiž velice citlivá a vy tak můžete zabránit zvýšené pigmentaci.

4. Zkuste domácí recepty

Jakmile se kruhy objeví a vy nemáte po ruce kosmetiku, můžete vyzkoušet některý z osvědčených domácích receptů. Přiložte na oči plátky vychlazené okurky, anebo brambory. Obsahují látky, které pomáhají snížit otok a oči se snáze dostanou do normálu. Vyzkoušet můžete i čajové sáčky. Čaj totiž obsahuje tanin, který podporuje krevní oběh. Zkusit můžete jak studené, tak i podle nejnovějších výzkumů i teplé obklady, které také dělají zázraky. V obou případech by měly být na očích alespoň deset minut.

5. Triky s kosmetikou

A jak kruhy pod očima zakrýt pomocí kosmetiky? Potřebovat budete korektor, který by měl být o odstín světlejší než vaše pleť. Aplikujte jej na celou oblast okolo očí, a poté přepudrujte bezbarvým pudrem. Při nanášení make-upu se vyhněte oblasti pod dolními víčky, abyste na kruhy pozornost spíše neupoutala. Kruhy u vnitřní strany oka můžete zkusit překrýt bílou tužkou.

Tipy Kafe.cz

 Neostrata Bionic Eye Cream

Neostrata Bionic Eye Cream

Jemný, vysoce účinný, zvláčňující krém s vyhlazujícími, hydratačními účinky pro ošetření citlivých partií kolem očí. Působí proti otokům víček a odstraňuje kruhy pod očima. Tento krém byl speciálně vytvořen pro citlivou pokožku. Obsahuje vitaminy A, E, K, stejně jako extrakty ze zeleného čaje a okurky a silně hydratační kyselinu laktobionovou.

Cena: 915 Kč (neomed.cz)

 Clarins Lisse Minute Base Comblante

Clarins Lisse Minute Base Comblante

Vyplňuje vrásky a drobné linky, zjemňuje a vyhlazuje pleť. Zamaskuje rozšířené póry na čele a nosu, stejně jako kruhy pod očima. Má schopnost efektivně vyrovnat nerovnosti pokožky.

Cena: 710 Kč (clarinskosmetika.cz)

 Oftaxyl

Oftaxyl

Oftaxyl krém odbourává látky v kůži, které jsou zodpovědné za tmavé kruhy pod očima. Přípravek omezuje tvorbu otoků v okolí očí a zpevňuje tenké stěny cév. Aktivní látka dermaBOTEX napíná podoční vrásky a chrysin urychluje odbourávání bilirubinu, čímž zesvětluje tmavé kruhy pod očima. Aplikuje se dvakrát denně po dobu 60 dnů.

Cena: 530 Kč (profikosmetika.eu)

 
comments powered by Disqus

Související články

2008 - 2014 © Sanoma Media Praha s.r.o.

Všechna práva vyhrazena