MAGAZÍN ŽENY: Zázraky estetické medicíny

Shutterstock.com

Pro mnoho žen se zákroky estetické medicíny staly běžnou součástí života, stejně jako domácí kosmetická péče. Na rozdíl od ní dokážou proniknout do hlubších vrstev kůže, kde se odehrávají skutečné změny, a nastartovat v nich proces omlazení. MUDr. Marta Moidlová, primářka pražské kliniky Laser Plastic, vybrala osm nejžádanějších metod, které pokožce rychle vracejí mládí a zároveň výrazně zpomalují její stárnutí.

Článek najdete v magazínu Deník Ženy - měsíčníku, který každý poslední čtvrtek v měsíci obdrží všichni čtenáři Deníku.

Botulotoxin

Jednou z nejelegantnějších metod v odstranění a vyhlazení vrásek je aplikace botulotoxinu. „Tato metoda je vhodná prakticky pro každého jako základ i doplněk jiných zákroků,“ říká Marta Moidlová. „Díky ní se nemračíme, ale odpočatý výraz má najednou i celý obličej.“ Zákrok je časově nenáročný, účinek nastupuje obvykle do 1–2 týdnů a vydrží 3–6 měsíců a déle. Pravidelným opakováním se prodlužuje délka efektu a řada lidí se dokonce svůj mračivý zlozvyk odnaučí. Důležité je, aby zákrok prováděli vyškolení lékaři.
Cena: od 2800 Kč

Výplňové implantáty

„Pokud se o mimické vrásky nezačneme starat včas, změní se v rýhy a ty už dokonale nevypne ani botulotoxin. V takovém případě musíme sáhnout po výplňových implantátech,“ upozorňuje primářka. Nejoblíbenějším a zároveň naprosto bezpečným materiálem jsou gely z čisté, tělu vlastní kyseliny hyaluronové v různé koncentraci.
Cena: od 2000 Kč

Laserové omlazení

Unavené a uvadající pleti vdechne nový život laserová rejuvenace - laserové omlazení. Laserové paprsky, aniž by poškodily povrch kůže, pronikají do jejích hlubších vrstev, kde zesilují vazivová vlákna a stimulují buňky k další produkci kolagenu. „Paprsky působí hluboko v kůži a vypínají a vyhlazují ji vlastně zevnitř,“ vysvětluje lékařka. Zákrok trvá asi 10–15 minut, obvyklá jsou 3–5 ošetření v intervalu 3–5 týdnů: 3 zákroky postačí pro prevenci, 5 je obvyklá kúra.
Cena: od 3300 Kč

Hydratace

„Velmi oblíbeným zákrokem je tzv. mezoterapie, která vyvolá tvorbu kolagenu a nových buněk, zvýší hydrataci pokožky a doplní její základní stavební látky,“ říká Marta Moidlová. „Díky tomu dochází k vypnutí kůže a k vyrovnání některých vrásek.“ Jedná se většinou o jemné povrchové vrásky a celkové omlazení a hydrataci pokožky obličeje, dekoltu, krku a hřbetu rukou. Při mezoterapii se drobnými mikroinjekcemi aplikují léčivé roztoky a gely přímo do střední vrstvy kůže. Nejužívanějším materiálem jsou obohacené gely kyseliny hyaluronové. Jde o látku přirozeně se vyskytující v těle, která mimo jiné váže vodu v kůži a tím ji hydratuje.
Cena: od 3300 Kč

Plastika víček

Stárnutí pleti se většinou projeví nejdříve u očních víček. „Tato část obličeje je funkčně velmi namáhaná, proto se zde vrásky objevují nejdříve,“ upozorňuje lékařka. „Je-li indikovaná plastika víček, udělá dvojí službu – uleví se očím i celému organizmu od únavy.“ Povadlá kůže kolem víček není jen estetickou vadou, ale také vadou funkční. Vyvolává pocit vyčerpanosti, slzení, někdy až bolestivosti očí. Zákrok se provádí v místním znecitlivění či na přání v celkové narkóze, trvá asi hodinu a efekt vydrží několik let.
Cena: horní víčka od 12 000 Kč, dolní víčka od 14 000 Kč

Frakční lasery

Mezi nejpokročilejší pomocníky dermatologů patří tzv. odpařovací a frakční lasery, které dokážou šetrným způsobem vytvořit nový povrch kůže. „Unikátní způsob omlazování kůže umožňuje přístroj Portrait. Ten jako první využívá ve střední Evropě právě naše klinika Laser Plastic,“ prozrazuje primářka. „Přístroj Portrait za pomoci plazmatu ionizovaného dusíku vyvolává regeneraci tkáně a nemá vedlejší účinky.“ Zákrok také zahladí jizvy po akné a rozšířené póry.
Cena: od 4000 Kč

Ultherapie

Hitem dermatologů je tzv. ultherapie, při níž se provádí face lift pomocí ultrazvuku. „Ulthera dosahuje neinvazivně do dříve nedosažitelných hloubek tkáně až 4,5 mm, ve které se doposud mohl pohybovat pouze plastický chirurg,“ vysvětluje Marta Moidlová. Ultherapie je jediné omlazující nechirurgické ošetření, které umožňuje speciálně ošetřit hlubokou podpůrnou tkáň, kterou chirurgové zpevňují během klasického faceliftu. První výsledky jsou patrné po 1–3 měsících a dále se vyvíjejí po dobu následujících tří a více měsíců.
Cena: od 7000 Kč

Liposukce

Odsávání tukových buněk, tzv. liposukce, je už docela běžnou metodou tvarování postavy. „Určená je zejména pro nesouměrné a plnější typy, ale vyhledávají ji i štíhlé ženy (a muži), které chtějí postavu hlavně dotvarovat,“ tvrdí Marta Moidlová, „což někdy nejde, i kdybychom se ucvičili a hladem utrápili, a s postupujícím věkem to hlavně jde stále hůře. Sama jsem liposukci podstoupila a nedám na ni dopustit.“ V případě laserové liposukce je dalším bonusem vypnutí kůže. Zaručuje estetický výsledek bez asymetrií a nerovností. Návrat do běžného života je okamžitý bez ohledu na rozsah zákroku.
Cena: od 15 000 Kč 

Článek najdete v magazínu Deník Ženy - měsíčníku, který každý poslední čtvrtek v měsíci obdrží všichni čtenáři Deníku.

 

Nejnovější články

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena