MAJÍ STAŘÍ PRÁVO NA FYZICKU LÁSKU? Fotografie, které zahýbaly světem

www.instagram.com

Fotogalerie k článku: Dvě páry, které se dokázaly milovat celý život

Americká fotografka Jade Beall nefotí dokonalé modelky a neretušuje fotografie. Jejím tématem jsou "obyčejní lidé nedokonalostmi". Poprvé na sebe upozornila naturalistickými portréty těhotných a kojících žen. Láska starých lidí je její druhý výrazný počin.

Když fotografka Jade Beall zveřejnila na sociálních sítích sérii uměleckých aktů, na kterých byli zachyceni staří lidé, strhla na sebe obrovskou vlnu pozornosti. Reakce byli rozporuplné. Jedni tvrdili, že se jedná o perverzní a nevkusné snímky, druzí v nich viděli krásu. Vnímali příběhy dvojic, které vedle sebe dokázaly zestárnout a nebály se ukázat, že fyzický kontakt je ve stáří stejně důležitý, jako kdykoli před tím.
 
Gerry (75) a Darwin (70), kteří spolu šťastně žijí už 46 let (první dvojice v naší fotogalerii), se arizonské fotografky zastávají. Na její facebookový profil napsali vzkaz: „ Pro všechny, co nás odsuzují: Chtěli jsme ukázat, že stárnutí, vrásky a povislá kůže nejsou překážkou někoho milovat a s někým se milovat. Naše láska zraje jako dobré víno, jsme jí plnější nyní po sedmdesátce, než jsme byli kdykoli před tím.
 
Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku.
 

Nejnovější články

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena