Skvělá OVOCNÁ SMOOTHIE: 5 rychlých a netradičních receptů - část 4

Smoothie je mixovaný nápoj obvykle připravený z čerstvého ovoce, zeleniny nebo jejich kombinace. Představuje zdroj kvalitních vitamínů, vlákniny a minerálních látek, které mají velmi prospěšný vliv na zdraví. Na rozdíl od fresh džusů, tedy pouze čerstvě vymačkané šťávy z ovoce či zeleniny, obsahují smoothies díky mixování celých plodů navíc také vlákninu, která zpomaluje vstřebávání cukrů z ovoce a působí příznivě na zažívání.

Melounové smoothie

Když je horko, přímo prahneme po nějakém úžasném osvěžujícím nápoji. Melounové smoothie je úžasně povzbuzující, lehoučké a zachrání vás před dehydratací. Můžete ho pojmout také jako malou svačinku, protože dokonce zažene malý hlad.

Suroviny:

500 g zralého červeného melounu

2 dl jablečného 100% džusu

šťáva z 1 citrónu

50 g jahod

1 zralý banán

150 g bílého jogurtu

2 lžíce třtinového cukru     

Cca 10 kostek ledu

Postup:

Meloun nakrájejte na malé kousky, stejně jako ostatní ovoce. Ovocnou směs promíchejte ve velké míse, přidejte citrónovou šťávu a džus.Přisypejte také cukr a přidejte jogurt. Nyní si připravte mixér, možná bude třeba ovocnou směs rozdělit na dvě části. Do mixéru nasypejte tolik ovoce, kolik je jen možné, přidejte led a začněte mixovat. Když je směs dokonale hladká, můžete ji nalít do skleniček a ihned podávat!

 

 

Nejnovější články

2008 - 2018 © VLTAVA LABE MEDIA a.s.

Všechna práva vyhrazena